Zuzana Čaputová podpísala novelu zákona o hospodárskej mobilizácii

NETKY.SK • 14 Máj 2021, 15:12 • 2 min
Zuzana Čaputová podpísala novelu zákona o hospodárskej mobilizácii

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala novelu zákona o hospodárskej mobilizácii, ktorú dnes poslanci Národnej rady SR schválili 104 hlasmi.

slovakia

left justify in out

Informoval o tom hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. Vďaka zmene zákona budú niektoré opatrenia hospodárskej mobilizácie naviazané aj na mimoriadnu situáciu a bude ich možné nariaďovať aj počas nej. Skupina koaličných poslancov, ktorá právnu úpravu predložila, v dôvodovej správe uviedla, že núdzový stav predstavuje výrazný zásah do základných práv a slobôd.

 

img

Opatrenia hospodárskej mobilizácie boli podľa doterajšej právnej úpravy naviazané na výnimočný alebo núdzový stav. Ide napríklad o opatrenia ako pracovná povinnosť, organizácia výroby a služieb, používanie štátnych hmotných rezerv či organizácia dodávok životne dôležitých tovarov a ich predaj s využitím mimoriadnych regulačných opatrení. Výnimkou je pracovná povinnosť, ktorá sa bude naďalej viazať len na núdzový alebo výnimočný stav, a nebude ju možné nariadiť počas mimoriadnej situácie.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies