Zmeny vo fungovaní ambulancií a pohotovostných služieb boli nevyhnutné

NETKY.SK • 15 Máj 2024, 09:15 • 2 min
Zmeny vo fungovaní ambulancií a pohotovostných služieb boli nevyhnutné

BRATISLAVA - Zmeny vo fungovaní ambulancií a ambulantných pohotovostných služieb (APS) pre deti boli nevyhnutné a sú jedným zo záchranných opatrení v súčasnej krízovej situácii. Poukázal na to výbor Slovenskej spoločnosti primárnej pediatrickej starostlivosti Slovenskej lekárskej spoločnosti (SSPPS SLS). Dodal, že cieľom zmien je zachovanie dostupnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dospievajúcich.

slovakia

left justify in out

"Akékoľvek zmeny vo fungovaní ambulancií alebo pohotovostí, ktoré sú vnímané ako znižovanie dostupnosti a služieb pre pacientov a ich rodiny, sú výsostne a jedine vyžiadané kolabujúcim systémom s akútnym nedostatkom zdravotníckych pracovníkov a ich cieľ je presne opačný - zachovať dostupnosť potrebnej starostlivosti o deti a dospievajúcich," uviedol výbor.

Skrátenie ordinačných hodín detských APS vníma ako stotožnenie sa všetkých zúčastnených s faktami o situácii v primárnej pediatrickej starostlivosti a nevyhnutnosti robiť krátkodobé, ako aj dlhodobé opatrenia na jej stabilizáciu. Výbor zároveň vyjadril uznanie rezortu zdravotníctva, že vypočul argumenty pediatrov a rešpektujúc výsledky analýz a diskusií s kľúčovými partnermi zo strany nemocníc ponechal v účinnosti vyhlášku o konsolidácii pevných bodov APS.

Parlament v utorok schválil novelu, ktorou sa ordinačné hodiny ambulantných pohotovostí pre deti od júla skrátia z 22.00 h na 20.00 h. Pediatri budú zároveň pacientom po novom k dispozícii každý pracovný deň v týždni, z toho minimálne jeden deň do 16.00 h.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: TASR / SSPPS SLS, Foto: Freepik (ilustračné foto)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies