Sú hybridné vozidlá naozaj také ekologické, ako tvrdia predajcovia?

NETKY.SK • 6 Február 2020, 15:59 • 2 min
Sú hybridné vozidlá naozaj také ekologické, ako tvrdia predajcovia?

Podľa nových testov nie sú Plug In hybridné autá ani zďaleka ani také ekologické, ako sa predpokladalo. Väčšina z nich produkuje trikrát viac emisií, ako uvádzajú predajcovia. Prečo je to tak?

slovakia

left justify in out

Plug In hybridné vozidlá sú vozidlá, ktoré majú dva motory. Jeden klasický, ktorý funguje na palivo a druhý elektrický. Na rozdiel od bežných hybridných vozidiel sa Plug In hybridy nenabíjajú automaticky počas jazdy, ale je nutné nabíjanie z externých zdrojov. Propagované sú ako ekologickejšie varianty, no pri posledných testoch odborníci zistili, že tomu tak naozaj nie je.

 

Prečo nie sú hybridy ekologické?

Dôvodom je zistenie, že vďaka ťažkému elektrickému motoru je spotreba týchto áut oveľa väčšia, ako bežných vozidiel jazdiacich na benzín či naftu. Navyše majitelia Plug In hybridných vozidiel často zabúdajú elektrický motor nabiť a na jazdu používajú druhý palivový motor.

 

img

Toyota Hybrid

 

Briti zakážu predaj Plug In hybridov

Testovanie áut nariadila britská vláda, ktorá po uverejnení zistení rozhodla, že Plug In hybridné vozidlá zakáže. Zákon by mal platiť od roku 2035.

 

Tento krok, ktorého cieľom je zníženie znečistenia ovzdušia a emisií oxidu uhličitého, predĺži časový harmonogram postupného ukončenia používania áut na fosílne palivá o päť rokov.

 

img

BMW Hybridtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Gabriela Nagyova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies