Žilina má nový parkovací systém, mení sa doba spoplatnenia i výška poplatkov

NETKY.SK • 7 Jún 2023, 09:30 • 2 min
Žilina má nový parkovací systém, mení sa doba spoplatnenia i výška poplatkov

ŽILINA - Mesto Žilina sa od stredy stalo výlučným prevádzkovateľom regulácie parkovania v centre. Mení sa počet pásiem regulovaného parkovania z troch na dve, doba spoplatnenia aj výška poplatkov.

slovakia

left justify in out

Podľa hovorkyne mesta Zuzany Holienčíkovej pribudli nové formy úhrady za parkovanie cez SMS a aplikácie. Doplnila, že samospráva sprístupnila informácie na webovej stránke parkovanie.zilina.sk. "Okrem prevádzkového poriadku, mapy zón, doby spoplatnenia či cenníka parkovania je na stránke k dispozícii aj e-shop na nákup a správu parkovacích kariet. Slúži na vytvorenie konta občana, cez ktoré si môže z pohodlia domova manažovať parkovacie karty," uviedla s tým, že vydanie nových či preregistráciu pôvodných parkovacích kariet si vybavia občania aj v klientskom centre v priestoroch mestského úradu.

 

Pôvodné parkovacie karty platia počas prechodného obdobia. "Občania, ktorí majú vydané parkovacie karty od Žilinskej parkovacej spoločnosti s dobou platnosti po 7. júni, si nemusia vybavovať nové karty okamžite. Stále budeme akceptovať parkovacie karty vydané pôvodným prevádzkovateľom s tým, že pred dobou ukončenia platnosti je potrebné požiadať o vydanie novej karty. Parkovacie karty bude potrebné aj naďalej nechávať umiestnené za čelným sklom vozidla," vysvetlil primátor Žiliny Peter Fiabáne.

 

Mesto prevzalo od pôvodného prevádzkovateľa všetky parkovacie automaty, ktoré sú v meste dlhodobo inštalované a poskytujú možnosť predaja parkovacích lístkov za hotovosť. "Ide však o dočasné riešenie. Samospráva aktuálne obstaráva moderné parkomaty s elektronickou evidenciou evidenčných čísel, pri ktorých nebude potrebné ukladanie parkovacích lístkov za čelné sklo a platba bude výlučne bezhotovostná," dodala Holienčíková. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies