Žiaci udali učiteľku pre protivojnové vyjadrenia. Polícia ju zatkla

NETKY.SK • 2 Apríl 2022, 09:22 • 2 min
Žiaci udali učiteľku pre protivojnové vyjadrenia. Polícia ju zatkla

MOSKVA - Učiteľku angličtiny v ruskom meste Penza zatkli po tom, ako jej žiaci na polícii nahlásili, že mala protivojnové poznámky.

slovakia

left justify in out

Informovala o tom v piatok večer stanica BBC odvolávajúca sa na správu, ktorú zverejnil portál Meduza. Študenti v tínedžerskom veku boli zjavne znepokojení tým, že sa im zrušil plánovaný športový výlet do Česka, pričom sa svojej 55-ročnej učiteľky angličtiny, Iriny Genovej, pýtali, čo si o tom myslí. Diskusiu s ňou z 18. marca si nahrali.

 

Prepis ich rozhovoru zverejnil web Meduza založený nezávislými ruskými novinármi a momentálne sídliaci v Lotyšsku. Učiteľka podľa neho žiakom povedala, že zrušenie cesty bolo správne. Zároveň dodala, že takéto veci sa budú naďalej stávať, ak sa Rusko „nezačne správať civilizovane".

 

Rusko tiež prirovnala k Severnej Kórei a na vojnu na Ukrajine „vyjadrila odlišný názor od toho oficiálneho", uviedla Meduza, ktorú zmonitorovala BBC. Genovej teraz pravdepodobne hrozí pokuta až do výšky 5,1 milióna rubľov alebo maximálne desaťročné väzenie.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies