Má vraj genetický dar, ale svoje súperky neskutočne irituje

NETKY.SK • 6 Máj 2019, 10:55 • 3 min
Má vraj genetický dar, ale svoje súperky neskutočne irituje

DAUHA - Dvojnásobná olympijská víťazka Caster Semenyová vyhlásila, že mieni naďalej behať osemstovku bez toho, aby sa podrobila terapii na zníženie hladiny mužských hormónov v organizme. Atlétka s mužskou muskulatúrou je už dlho tŕňom v oku svojich kolegýň.

slovakia

left justify in out

"Budúcnosť Caster Semenyovej je v behu na 800 metrov, ďakujem," odvetila na novinársku otázku, či bude užívať lieky a ešte dodala: "Peklo nie!"

Dvadsaťosemročná Juhoafričanka vyhrala v piatok osemstovku na úvodnom mítingu Diamantovej ligy IAAF v katarskej Dauhe vo svetovom výkone roka 1:54,98 min, čo je jej štvrtý najlepší čas v kariére a tridsiaty triumf za sebou na tejto trati.

 

"Život je niekedy dobrý a inokedy ťažký. Nič z toho, čo sa teraz deje, mi nezabráni žiť, ako chcem. Ďalej budem trénovať a behať. Pre mňa nie je nič nemožné. Ak predo mnou vyrastie nejaká stena, preskočím ju," prízvukovala Semenyová vo fleš interview po pretekoch.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Be you for you.

Príspevok, ktorý zdieľa Caster Semenya (@castersemenya800m),

 

Ako je známe, Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne nedávno rozhodol, že pravidlo IAAF o zavedení limitov prirodzenej hladiny mužských hormónov v tele žien-atlétok, ktoré vstúpi do platnosti 8. mája, je síce diskriminujúce, ale je potrebné k zaisteniu spravodlivejších súťaží.

 

V praxi to znamená, že atlétky s vrodenou prirodzene vyššou hladinou mužských hormónov, ktoré sa venujú behom od 400 m po 1 míľu, nebudú môcť súťažiť dovtedy, kým si hormonálnou liečbou neznížia množstvo testosterónu v tele pod hranicu 5 nanomolov na liter krvi po dobu šiestich mesiacov bez prerušenia pred štartom.

 

Toto nové pravidlo sa bude uplatňovať v behoch na 400 m, 400 m prekážok, 800 m, 1000 m, 1500 m a na 1 míľu plus vo viacbojoch, ktorých súčasťou je niektorá zo spomenutých disciplín.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Caster Semenya (@castersemenya800m),Právnici juhoafrickej bežkyne dlhodobo hovoria o diskriminácii svojej klientky a o jej "genetickom dare". IAAF zase argumentuje tým, že prísne predpisy sú potrebné na zabezpečenie férových podmienok v súťažiach žien.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies