Žena, ktorá si chcela objednať vraždu milencovej manželky, pôjde pred súd

NETKY.SK • 18 Jún 2022, 11:00 • 2 min
Žena, ktorá si chcela objednať vraždu milencovej manželky, pôjde pred súd

BRATISLAVA - Odvolací proces v prípade Kataríny V., neprávoplatne odsúdenej za prípravu vraždy manželky svojho milenca, by sa mal uskutočniť 7. júla.

slovakia

left justify in out

Vyplýva to z rozpisu Najvyššieho súdu (NS) SR. Senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku ju predtým odsúdil na 12-ročný nepodmienečný trest odňatia slobody a uložil jej aj dvojročný ochranný dohľad. Voči rozsudku sa odvolala, cíti sa nevinná.

 

img

 

Predseda senátu ŠTS Miroslav Mazúch počas marcového pojednávania uviedol, že ani jeden zo znalcov nedospel k záveru, podľa ktorého by obžalovaná trpela ochorením obmedzujúcim jej príčetnosť. Hoci počas pojednávaní vinu na príprave vraždy odmietala, podľa Mazúcha súd prihliadal aj na skutočnosť, že sa obžalovaná v prípravnom konaní priznávala.

 

img

 

Katarína V. mala v roku 2020 postupne osloviť viacero osôb, aby zrealizovali vraždu manželky jej milenca. Jednou z nich bol aj nasadený policajný agent. Na finančnú odmenu pre vykonávateľov plánovanej vraždy si chcela podľa súdu zobrať úver.

 

Prečítajte si tiež: Zomrel najväčší slovenský sériový vrah Ondrej Rigotwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies