Zeman je v dobrej kondícii. Opustil jednotku intenzívnej starostlivosti

NETKY.SK • 5 November 2021, 10:55 • 2 min
Zeman je v dobrej kondícii. Opustil jednotku intenzívnej starostlivosti

PRAHA - Česká hlava štátu plánuje hovoriť so všetkým lídrami strán, ktoré zvíťazili vo voľbách.

slovakia

left justify in out

Hospitalizovaný český prezident Miloš Zeman je v dobrej kondícii i nálade. Po naplánovaných rozhovoroch s premiérom Andrejom Babišom a kandidátom na nového premiéra Petrom Fialom chce hovoriť aj s lídrami ďalších strán z Poslaneckej snemovne parlamentu ČR. V rozhovore pre spravodajský server iROUHLAS.cz to povedal vedúci prezidentskej kancelárie Vratislav Mynář.

 

Zeman opustil ARO

Prezident podľa Mynářa z nemocnice pracuje po celý čas a intenzita práce sa zvýšila po tom, ako Zemana preložili z jednotky intenzívnej starostlivosti na rehabilitačné oddelenie pražskej Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN).

 

Mynář podľa svojich slov s prezidentom naposledy hovoril vo štvrtok, predtým, ako ho preložili na rehabilitačné oddelenie"Pán prezident mal dobrú náladu, žartoval a tešil sa na to, že už bude na štandardnej izbe," povedal hradný kancelár.

 

img

 

Počas telefonického rozhovoru s Babišom, ktorý je naplánovaný na piatok, chce Zeman podľa Mynářa riešiť otázku prijatia demisie vlády a poverenie vedením vlády po dobu, kým bude zostavená nová vláda.

 

Stretnutia s víťazmi volieb

"Pán prezident dodrží slovo o tom, čo hovoril pred voľbami," povedal Mynář. To znamená, že Zeman chce okrem Babiša a Fialu hovoriť aj s predsedami ďalších strán, ktoré uspeli v októbrových parlamentných voľbách a dostali sa do Poslaneckej snemovne.

 

img

 

Prezident podľa Mynářa sleduje vývoj situácie v krajine každý deň a o voľbách má "kompletný a ucelený" obraz. V priebehu piatka sa má zísť lekárske konzílium, ktoré bude posudzovať Zemanov zdravotný stav. Prezident je v pražskej Ústrednej vojenskej nemocnici hospitalizovaný od 10. októbra.

 

Z dôvodu protioepidemických opatrení ho môžu navštevovať len jeho manželka a dcéra – a z pracovných dôvodov aj Mynář.

 

Mohlo by vás zaujímať: AKTUALIZÁCIA: ODS schválila koaličnú zmluvu. Petr Fiala bude rokovať s Milošom Zemanom

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies