Podľa Zelenského je aktuálne dianie v Rusku dôkazom chaosu v krajine

NETKY.SK • 24 Jún 2023, 14:30 • 2 min
Podľa Zelenského je aktuálne dianie v Rusku  dôkazom chaosu v krajine

KYJEV - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu uviedol, že ozbrojené povstanie bojovníkov žoldnierskej Vagnerovej skupiny je dôkazom slabosti Ruska.

slovakia

left justify in out

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu uviedol, že ozbrojené povstanie bojovníkov žoldnierskej Vagnerovej skupiny je dôkazom slabosti Ruska. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

 

"Slabosť Ruska je evidentná. Totálna slabosť. A čím dlhšie bude Rusko držať svoje jednotky a žoldnierov na našom území, tým väčší chaos, bolesť a problémy bude mať pre seba neskôr," napísal v príspevku na sociálnej sieti. Ukrajina je podľa jeho slov "schopná chrániť Európu pred šírením ruského zla a chaosu". "Zachovávame si odolnosť, jednotu a silu. Všetci naši velitelia, všetci naši vojaci vedia, čo majú robiť," dodal. Zelenskyj tiež napísal, že "každý, kto sa vyberie cestou zla, ničí sám seba". "Rusko dlho používalo propagandu na skrývanie svojej slabosti a hlúposti svojej vlády. A teraz je tam taký chaos, že ho žiadna lož nedokáže zakryť," skonštatoval.

 

img

Veliteľ Vagnerovcov Jevgenij Prigožin, ktorý obvinil ruskú armádu, že nariadila raketové útoky na ich tábory.

 

Šéf Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin v piatok večer obvinil vedenie ruskej armády, že nariadilo raketové útoky na tábory jeho bojovníkov. V reakcii na to prisľúbil, že "zastaví" najvyššie vedenie ruskej armády. V sobotu ráno vyhlásil, že vagnerovci obsadili veliteľstvo ruskej armády v meste Rostov nad Donom. Ruský prezident Vladimir Putin v sobotnom televíznom prejave uviedol, že vysoké "ambície" niektorých jednotlivcov viedli k "vlastizrade". Konanie vzbúrencov označil za "zradu". Zároveň pohrozil "nevyhnutným trestom" pre tých, ktorí rozdeľujú ruskú spoločnosť.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies