Trump sa obáva o dáta Američanov: Od nedele si v USA nestiahnu TikTok a ďalšie čínske aplikácie

NETKY.SK • 21 September 2020, 09:03 • 2 min
Trump sa obáva o dáta Američanov: Od nedele si v USA nestiahnu TikTok a ďalšie čínske aplikácie

V nedeľu malo Americké ministerstvo obchodu vydať nariadenie, ktoré zakáže všetkým ľuďom v USA sťahovať aplikáciu TikTok. Agentúre Reuters to potvrdili zdroje z Bieleho domu.

slovakia

left justify in out

Aj keď v uplynulých dňoch prebiehali rokovania medzi americkým Oracle, čínskym Byte Dance (vlastník TikToku) a Bielym domom, prezident Trump všetko zmietol zo stola.

 

Dohoda mala vyhovieť Trumpovým obavám o bezpečnosť užívateľských dát, s ktorými mohla čínska spoločnosť disponovať. Keby ich prevzala americká spoločnosť, bolo by podľa neho všetko v poriadku.

 

Preto ByteDance rokovala s Oracle (a predtým Microsoftom) o vytvorení novej spoločnosti TikTok Global. Prečo z dohody zišlo, nie je známe, ale výsledok je nekompromisný.

 

 

Od nedele 20. septembra si v USA nenainštalujete nielen TikTok, ale ani Wech a akúkoľvek inú čínsku aplikáciu.

 

Zákaz bude plošný, takže postihne Apple App Store, Google Play a ďalšie obchody s aplikáciami. Zatiaľ sa predpokladá, že používateľov mimo USA sa toto nariadenie nedotkne.

 

Kto má aplikácie nainštalované, môže ich ďalej používať, ale s aktualizáciami sa počítať nedá.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies