Štyri politické strany sa dohodli na zostavení novej vlády

NETKY.SK • 13 Marec 2020, 19:50 • 2 min
Štyri politické strany sa dohodli na zostavení novej vlády

BRATISLAVA - Strany a hnutia OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí sa už dohodli na zostavení novej vlády. Médiám to potvrdil líder OĽaNO Igor Matovič, ktorý je poverený jej zostavením.

slovakia

left justify in out

Hospodárstvo 

Rezort financií pripadne hnutiu OĽaNO. Šéf SaS Richard Sulík bude prvým podpredsedom vlády pre ekonomiku a zároveň minister hospodárstva.

Líder OĽaNO zdôraznil, že jednotlivé mená ministrov nebudú konkretizovať.

 

img

 

Najprv stretnutie s prezidentkou

Najskôr ich chce predstaviť prezidentke SR Zuzane Čaputovej. Stretnúť sa s ňou chce čo najskôr, ak sa bude dať, tak už počas víkendu. Matovič si myslí, že hlava štátu má právo dozvedieť sa nominácie ako prvá. Po jej vyjadrení podľa vlastných slov budú partneri informovať verejnosť.

 

img

 

Vzdanie sa rezortu 

Pripustil, že rokovania urýchlila aj aktuálna situácia v súvislosti s výskytom a šírením nového koronavírusu na Slovensku. Priblížil, že OĽaNO sa vzdalo jedného ministerstva v prospech SaS, liberáli tak obsadia tri rezorty v novej vláde.

 

3 + 1 pre SaS

"Dohodli sme sa, oni spravili ústupok, my sme spravili ústupok, Boris Kollár spravil ústupok," povedal Sulík s tým, že SaS okrem troch rezortov dostane aj post predsedu parlamentného finančného výboru. Do jeho čela sa postaví zvolený poslanec SaS Marián Viskupič. "Myslím si, že táto dohoda je dobrá. Ja som za SaS spokojný, pokiaľ viem, aj ostatní partneri sú spokojní. Ideme spoločne písať programové vyhlásenie vlády," dodal.

 

img

 

Vyjadrenie Sme rodina

"V prvom rade potrebujeme upokojiť situáciu, zložiť vládu," zdôraznil predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár s tým, že na rokovaniach urobili ústupky aj preto, aby mohli čo najskôr pomáhať ľuďom.

 

2 priority Za ľudí presadené

Podpredsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová poznamenala, že rokovali o svojich prioritách, strane sa podľa jej slov podarilo presadiť dve svoje priority. Pripustila, že rokovania boli náročné. "Urobili sme všetko pre to, aby sme sa dohodli rýchlo, konštruktívne a racionálne," dodala.

 

img

 

Na otázku, aké bude ďalšie pôsobenie predsedu strany Za ľudí a exprezidenta Andreja Kisku, odpovedala s tým, že sám oznámi svoj ďalší postup. "My vás budeme informovať v krátkom čase," povedala.

 

 

 

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies