Zaplateniu pokuty za jazdu po diaľnici bez známky, sa ponovom už nevyhnete!

NETKY.SK • 2 Júl 2021, 18:01 • 2 min
Zaplateniu pokuty za jazdu po diaľnici bez známky, sa ponovom už nevyhnete!

BRATISLAVA - Pokutu za neuhradenie diaľničnej známky bude možné uložiť do dvoch rokov odo dňa, keď sa príslušný okresný úrad dozvedel o porušení povinnosti zo strany prevádzkovateľa vozidla.

slovakia

left justify in out

Vyplýva to z poslaneckej novely zákona o diaľničnej známke, ktorú schválil parlament. Poslanci pritom akceptovali pripomienku rezortu dopravy, aby v novele zákona bola zapracovaná dvojročná objektívna lehota na uloženie sankcie za správny delikt prostredníctvom využitia inštitútu objektívnej zodpovednosti.

 

Podľa ministerstva dopravy uvedené nastavenie lehoty umožní naplniť zodpovednosť za porušenie povinnosti všetkých prevádzkovateľov vozidiel.

 

img

 

Pre zdĺhavejší proces doručovania zásielok zahraničným subjektom, považuje rezort dopravy zavedenie dvojročnej objektívnej lehoty za racionalizáciu súčasného platného zákona.

Uhradenie diaľničnej známky nebude zakladať spotrebiteľský vzťah medzi Národnou diaľničnou spoločnosťou (NDS) ako správcom evidencie a úhrady diaľničnej známky, a vodičom.

 

Rezort tiež zabezpečí prepojenie informačných systémov NDS a Policajného zboru za účelom automatického prechodu práv vyplývajúcich z úhrady diaľničnej známky v súvislosti so zmenou tabuľky s evidenčných číslom motorového vozidla.

 

img


Poslanecká novela zákona zavádza aj povinnosť zadávať pri úhrade diaľničnej známky okrem doterajších údajov aj VIN číslo vozidla.

 

Upraviť sa majú aj podmienky opravy údajov chybne alebo neúplne zadaných do elektronického systému pri úhrade diaľničnej známky, ako aj podmienky vrátenia úhrady diaľničnej známky.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies