Založenie štátnej akciovky Slovensko IT bol podľa Remišovej dobrý nápad

NETKY.SK • 6 Január 2022, 15:00 • 2 min
Založenie štátnej akciovky Slovensko IT bol podľa Remišovej dobrý nápad

BRATISLAVA - Po viac ako roku pôsobenia Slovensko IT si vicepremiérka a ministerka pre informatizáciu Veronika Remišová stále myslí, že to bol dobrý nápad. Akciovka však podľa nej leží súkromným dodávateľom niekedy v žalúdku, pretože odborníci zo Slovensko IT vedia urobiť mnohé riešenia rýchlejšie, lacnejšie a flexibilnejšie.

slovakia

left justify in out

Remišová dodala, že viacero IT projektov na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR sa v roku 2021 rozbehlo na plné obrátky. Remišová vyčíslila, že pri projektoch, ktoré dodáva Slovensko IT, štát ušetrí 30 až 40 % oproti pôvodným cenám a zároveň sa ukazuje, že štátne služby vedia konkurovať tým komerčným. „Aplikácie GreenPass a OverPass, ktoré vytvorili špecialisti v Slovensko IT, majú 2,5 milióna používateľov a GreenPass obsadil druhé miesto v súťaži o najlepšiu aplikáciu v kategórii cestovanie – v konkurencii iných komerčných aplikácií," podotkla ministerka s tým, že to považuje za jasný dôkaz toho, že štátne IT smeruje k lepšiemu aj vďaka kolegom – IT odborníkom v Košiciach.

 

img

 

„Samozrejme, rozbeh žiadnej firmy nie je ľahký, takže aj my sme museli nastaviť procesy a fungovanie, ale za posledných päť mesiacov sa aktivity rozbehli a dnes sú IT experti v Slovensko IT plne zamestnaní prácou na strategických projektoch pre naše ministerstvo a Národnú agentúru pre sieťové a elektronické služby (NASES)," okomentovala Remišová.

 

img

 

Spomenula tiež, že viacero IT projektov na MIRRI sa v roku 2021 rozbehlo na plné obrátky. „Či už sú to projekty zamerané na prepájanie úradov, aby si efektívne vymieňali údaje a neobťažovali občanov nosením papierov po úradoch, alebo sú to projekty, vďaka ktorým služby štátu dostaneme na úroveň 21. storočia," poznamenala Remišová. Medzi inými vymenovala napríklad modernizáciu portálu Slovensko.sk a vyzdvihla aj očistu IT od korupcie.

 

Prečítajte si: Milan Krajniak: K čiastočnej informatizácii v roku 2022 dôjde v Sociálnej poisťovni i na ministerstve

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies