Vďaka Bolsonarovi sa Brazílčania dostanú k zbraniam ľahšie

NETKY.SK • 8 Máj 2019, 08:18 • 2 min
Vďaka Bolsonarovi sa Brazílčania dostanú k zbraniam ľahšie

RIO DE JANEIRO - Brazílsky prezident Jair Bolsonaro v utorok podpísal dekrét, ktorý ľuďom uľahčí prístup k zbraniam a strelivu.

slovakia

left justify in out

Tento dekrét zmierni obmedzenia v oblasti dovozu zbraní zo zahraničia a takisto sa ním zvýši množstvo streliva, ktoré si jednotlivec môže kúpiť.

 

img

 

Dekrét "znižuje množstvo byrokracie" na trhu so zbraňami a otvára trh aj pre strelné zbrane a strelivo, ktoré boli vyrobené mimo Brazílie. Uvádza sa to v zhrnutí dekrétu, ktoré vydala kancelária prezidenta. Celý text zatiaľ nebol uverejnený.

 

Prezident podpísal v polovici januára dekrét, ktorý zmierňuje prísne podmienky držby strelných zbraní so zámerom zastaviť nárast kriminality. "Ľudia sa rozhodli kúpiť si strelné zbrane a muníciu a my im to nesmieme odopierať," povedal v tejto súvislosti Bolsonaro.

 

img

 

Bolsonaro, ktorý zvíťazil vo voľbách v októbri minulého roka, počas predvolebnej kampane sľúbil vyzbrojiť obyvateľstvo s cieľom znovu nastoliť v krajine zákon a poriadok.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies