Zajtrajšia schôdza parlamentu nebude, poslanci sa stretnú až v prvý septembrový deň

NETKY.SK • 11 August 2020, 06:34 • 2 min
Zajtrajšia schôdza parlamentu nebude, poslanci sa stretnú až v prvý septembrový deň

BRATISLAVA - Schôdza parlamentu k novelám zákonov, ktoré prezidentka Zuzana Čaputová vrátila na opätovné prerokovanie, sa tento týždeň pre nedostatočný počet poslancov neuskutoční. Zákonodarci sa majú zísť na schôdzi 1. septembra tohto roka.

slovakia

left justify in out

Na prelomenie veta 

Predbežne sa hovorilo, že by sa poslanecké plénum mohlo zísť tento týždeň v stredu 12. augusta. Na prelomenie veta prezidentky je potrebných aspoň 76 hlasov poslancov zo 150-členného parlamentu. Koalícia disponuje dohromady 95 hlasmi.

 

img


"Nenazbieral sa dostatočný počet poslancov, takže schôdza bude 1. septembra," povedala hovorkyňa predsedu parlamentu Michaela Jurcová s tým, že predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) kontaktoval všetky vládne poslanecké kluby.

 

Podľa Šipoša počet nebol problém 

Predstavitelia vládnych klubov sa vo včerjších hodinách vyjadrili, že majú dostatok poslancov na zvolanie schôdze parlamentu. Predseda najsilnejšieho vládneho klubu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš povedal, že počet poslancov nie je problém, ale záleží, kedy schôdza bude.

 

img

 

"Skôr je otázka, či by nebolo fajn, keďže niektorí sú na dlhodobo plánovej dovolenke, aby sme to nechali na začiatok septembra. Aby sa každý poslanec mohol slobodne vyjadriť k zákonom, ktoré pani prezidentka vrátila," uviedol Šipoš.

 

Vetovanie troch zákonov 
Prezidentka Čaputová v piatok 31. júla oznámila, že vetovala tri návrhy zákonov. Jedným z nich bola novela zákona o elektronických komunikáciách, ktorá má hygienikom umožniť získať od operátorov telefónne čísla navrátilcov z epidemiologicky rizikovejších krajín na Slovensko. Prezidentka tiež vetovala novelu zákona o komisárovi pre deti a komisárovi pre osoby so zdravotným postihnutím. Treťou vrátenou je novela o prokuratúre, ktorá zavádza nové pravidlá pri voľbe generálneho prokurátora a špeciálneho prokurátora.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies