Zadržali predsedu indonézskeho parlamentu: Vytuneloval 144 miliónov eur

NETKY.SK • 20 November 2017, 07:17 • 2 min
Zadržali predsedu indonézskeho parlamentu: Vytuneloval 144 miliónov eur

JAKARTA - V Indonézii zatkli vysokopostaveného politika, ktorý sa už niekoľko týždňov vyhýbal výsluchu ohľadom svojej účasti na tunelovaní 170 miliónov dolárov (144 miliónov eur) z verejných peňazí.

slovakia

left justify in out

Pokusy zadržať predsedu dolnej komory indonézskeho parlamentu a predsedu strany Golkar Setya Novanta vo štvrtok prekazila nečakaná hospitalizácia politika po automobilovej nehode.

 

Novantov právnik tvrdil, že jeho klient utrpel rozsiahle zranenia. Avšak nezávislá lekárska komisia v pondelok zhodnotila, že Novantov ďalší pobyt v nemocnici je neopodstatnený.

 

Politika z nemocnice previezli do cely predbežného zadržania. Novanto patrí medzi 80 ľudí podozrivých z podvodu, pri ktorom po zavedení systému elektronických občianských preukazov v hodnote 440 miliónov dolárov (374 miliónov eur) zmizla z fondov viac než tretina peňazí.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies