Národná kriminálna agentúra zadržala falošných príslušníkov NAKA

NETKY.SK • 7 Jún 2022, 18:38 • 2 min
Národná kriminálna agentúra zadržala falošných príslušníkov NAKA

BRATISLAVA – V rámci policajnej akcie Kolega zadržala agentúra falošných príslušníkov NAKA. Tri osoby sú podozrivé z obzvlášť závažného zločinu podvodu, spáchaného formou spolupáchateľstva. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

slovakia

left justify in out

Podľa doterajších informácií mal obvinený P. P. spoločne s obvineným I. Z. od júna do septembra 2020 podvodným konaním postupne vylákať od poškodeného V. Š. finančné prostriedky v celkovej výške 198 000 eur. „Pred poškodeným a jeho manželkou mali vystupovať ako príslušníci NAKA, pričom obvinený P. P. mal prisľúbiť poškodenému za finančnú odplatu vybavenie prepustenia jeho syna z výkonu väzby, do ktorej bol vzatý pre násilnú a drogovú trestnú činnosť,“ približuje polícia.

 

img

 

Rovnako mal prisľúbiť, že pomôžu vybaviť, aby polícia zastavila údajné preverovanie drogovej trestnej činnosti jeho druhého syna. Polícia zdôrazňuje, že ani jeden z obvinených nie je a ani nikdy nebol príslušníkom Policajného zboru (PZ). Taktiež žiadny z nich nemal vplyv na vybavenie alebo rozhodnutie v uvedených veciach.

 

Vyšetrovateľom PZ bol spracovaný podnet na vzatie obvinených do vyšetrovacej väzby, ktorý dozorujúci prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava V akceptoval. Po podaní návrhu na Okresný súd Bratislava V bolo sudcom pre prípravné konanie rozhodnuté o vzatí dvoch obvinených do vyšetrovacej väzby. Jedna zadržaná podozrivá osoba bola prepustená na slobodu.

 

Možno vás zaujme: Od prezidentky som takéto rozhodnutie čakal, rodiny to aj tak vyhrajú, vyhlásil Matovičtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies