Záchranári našli v Chorvátsku telo nezvestnej českej ženy

NETKY.SK • 2 Júl 2024, 09:16 • 2 min
Záchranári našli v Chorvátsku telo nezvestnej českej ženy

ZÁHREB - Chorvátski záchranári našli v nedeľu v oblasti letoviska Drvenik telo nezvestnej českej občianky. Tamojší horskí záchranári, hasiči a policajti ju hľadali od piatka.

slovakia

left justify in out

"Napriek úsiliu a obetavej práci všetkých účastníkov pátracej akcie je výsledok veľmi smutný a tragický," uviedol v nedeľu portál Dnevnik.hr.

Telo 76-ročnej ženy našli pomocou dronu neďaleko pláže Donja Vala pri Drveniku, kde ju videli naposledy. Jej kamarátky, s ktorými cestovala do Chorvátska, nahlásili zmiznutie seniorky v piatok večer, keď sa nevrátila z prechádzky na svahoch nad Drvenikom.

"Vážime si solidaritu a odvahu všetkých, ktorí sa zúčastnili na záchrannej akcii, ako aj podporu dobrovoľníkov a miestnej komunity," uviedli horskí záchranári zo stanice Makarska, ktorí pátraciu akciu zorganizovali. Podľa portálu sa na tele ženy nenašli žiadne zjavné stopy cudzieho zavinenia.

V chorvátskom registri nezvestných osôb evidujú aj ďalšiu českú ženu. Tá je nezvestná od 16. júna.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Novinky.cz / Dnevnik.hr, Foto: tripadvisor.com / Chorvátsko (na titulnej foto letovisko Drvenik)
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies