Začali s prieskumom vyhorenej budovy na bratislavskom Hlavnom námestí

NETKY.SK • 22 Apríl 2019, 08:36 • 2 min
Začali s prieskumom vyhorenej budovy na bratislavskom Hlavnom námestí

BRATISLAVA - Historická budova na bratislavskom Hlavnom námestí ktorá vyhorela počas posledných vianočných trhov je momentálne predmetom prieskumu pamiatkárov.

slovakia

left justify in out

Deje sa tak pre potreby finalizácie projektu obnovy a rekonštrukcie. Potvrdila to poisťovňa Kooperativa, ktorá je majiteľom objektu. V marci boli na fasáde ukončené čistiace práce.

 

Zatiaľ však nie je známe, kedy sa začne s rekonštrukčnými prácami. "Keďže ide o národnú kultúrnu pamiatku, príprava a realizácia rekonštrukcie je o to náročnejšia, a preto si vyžaduje adekvátny čas a zodpovedný prístup všetkých zainteresovaných strán," povedala Zuzana Wagnerová z poisťovne Kooperativa.

 

img

 

Proces obnovy národnej kultúrnej pamiatky rieši poisťovňa v súčinnosti s bratislavským magistrátom a Krajským pamiatkovým úradom Bratislava. "Postupujeme systematicky, v súlade možnosťami obnovy národnej kultúrnej pamiatky a obnovy chránených prvkov," podotkla Wagnerová.

 

Na Hlavnom námestí vypukol 28. novembra 2018 popoludní na vianočných trhoch v jednom zo stánkov požiar a rozšíril sa na priľahlú budovu. Požiar vznikol po výbuchu propán-butánových fliaš. Zranila sa pri ňom jedna osoba. Škodu v tom čase predbežne odhadli na viac ako 200.000 eur.

 

img

 

Stánok však podľa magistrátu nebol súčasťou vianočných trhov hlavného mesta. Samospráva tvrdí, že majitelia stánku nemali podpísanú nájomnú zmluvu s mestom a ani nepožiadali o zaujatie verejného priestranstva. Polícia začala krátko po udalosti trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies