Začal sa proces v kauze hotela Carlton, obžalovaní vinu odmietajú

NETKY.SK • 14 Jún 2023, 13:15 • 2 min
Začal sa proces v kauze hotela Carlton, obžalovaní vinu odmietajú

BANSKÁ BYSTRICA - Na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici sa v stredu otvorilo hlavné pojednávanie v kauze týkajúcej sa bratislavského hotela Carlton.

slovakia

left justify in out

Až na trinásty raz sa na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, podarilo v stredu otvoriť hlavné pojednávanie v kauze týkajúcej sa bratislavského hotela Carlton.

 

Obžalovaným, podnikateľovi Erikovi M. a jeho manželke Zuzane K., sa kladie za vinu, že ešte v roku 2017 sa mali dopustiť trestného činu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku v štádiu pokusu. Svojím konaním mali spôsobiť škodu vo výške minimálne 44 miliónov eur. Podľa ich obhajcov je obžaloba v celom rozsahu nedôvodná a vykazuje závažné pochybenia. V prípravnom konaní malo dôjsť k porušeniu práv ich klientov. "Som nevinný, cítim sa byť poškodený," vyhlásil Erik M. Využil svoje právo a odmietol vypovedať. Rovnaké vyhlásenie urobila aj Zuzana K. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry preto čítal výpoveď podnikateľa z prípravného konania. Obžalobu na súd podali v máji v roku 2020. Do vytýčených termínov hlavného pojednávania zasiahla pandémia nového koronavírusu a s tým súvisiace obavy obžalovaných, výmena obhajcov, zmena samosudcu ŠTS a v máji tohto roku aj zdravotné problémy obhajcu obžalovaného.

 

Trestné oznámenie na bývalých konateľov spoločnosti Carlton Property Erika M. a Zuzanu K. podali bývalí spoločníci a spolumajitelia spoločnosti Eset Maroš Grund a Rudolf Hrubý pre podozrenie, že ich chceli pripraviť o investíciu. Obžalovaný údajne bez ich vedomia zvýšil vo svoj prospech základné imanie firmy, ktorá vlastní hotel, a z nich sa stali menšinoví vlastníci. Rovnako sa mal pokúsiť o prevod budovy hotela na svoju spoločnosť. Erik M. obvinenie odmieta a tvrdí, že jeden z poškodených si vraj "objednal v štáte jeho elimináciu a ten mu ju dodáva v kooperácii známych kajúcnikov, korupčníkov, dnes označovaných za zločincov". Proces bude pokračovať v septembri výpoveďami poškodených. Obžalovaným v prípade uznania viny hrozí za tento trestný čin dolná hranica trestnej sadzby, minimálne desať rokov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies