Z vlaku vo Frankfurte nad Mohanom evakuovali 450 ľudí pre osobu na železničnom moste

NETKY.SK • 6 Jún 2023, 12:15 • 2 min
Z vlaku vo Frankfurte nad Mohanom evakuovali 450 ľudí pre osobu na železničnom moste

BERLÍN - Vo Frankfurte nad Mohanom museli úrady evakuovať 450 ľudí z vysokorýchlostného vlaku ICE. Dôvodom bol človek nachádzajúci sa na železničnom moste, pričom hrozilo, že z neho spadne.

slovakia

left justify in out

Vo Frankfurte nad Mohanom museli úrady evakuovať 450 ľudí z vysokorýchlostného vlaku ICE. Dôvodom bol človek nachádzajúci sa na železničnom moste, pričom hrozilo, že z neho spadne. V utorok to uviedla agentúra DPA.

 

Hasiči oznámili, že hlásenie o osobe nachádzajúcej sa na moste Main-Neckar-Brücke dostali ešte v pondelok popoludní. V dôsledku toho bola prerušená železničná doprava na moste, ako aj premávka na električkových tratiach vedúcich pod ním i lodná doprava na rieke Mohan.

 

Evakuácia 450 ľudí z vlaku ICE bola nutná z dôvodu, že po odpojení vedenia od elektriny v súprave nefungovala klimatizácia. Lodná doprava na Mohane bola obnovená v pondelok večer. Osobu, ktorá sa na moste nachádzala, sa však policajtom podarilo odviesť do bezpečia až v utorok okolo jednej hodiny v noci, uviedla polícia. Dodala, že na záchrannej operácii sa zúčastnilo približne 100 hasičov a zdravotníkov a na pomoc bola povolaná aj riečna záchranná služba.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies