WHO: Pásmo Gazy je na pokraji katastrofy v oblasti verejného zdravia

NETKY.SK • 31 Október 2023, 17:30 • 2 min
WHO: Pásmo Gazy je na pokraji katastrofy v oblasti verejného zdravia

ŽENEVA - Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v utorok upozornila na hroziacu "katastrofu v oblasti verejného zdravia" v pásme Gazy.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

"Ide o bezprostredne hroziacu katastrofu v oblasti verejného zdravia súvisiacu s masovým vysídľovaním, preľudnením a poškodením vodovodnej a hygienickej infraštruktúry," povedal hovorca WHO Christian Lindmeier.

Hovorca detského fondu OSN (UNICEF) James Elder upozornil na rastúce riziko úmrtia dojčiat z dehydratácie, keďže civilisti v Gaze sú v dôsledku izraelskej blokády vystavení nedostatku vody, ale aj potravín, liekov a palív. Podľa jeho slov je v pásme Gazy nezvestných asi 940 detí, z ktorých niektoré môžu byť uväznené pod troskami zničených budov.

Palestínske ministerstvo zdravotníctva v utorok informovalo, že odvetné izraelské nálety na pásmo Gazy si vyžiadali už viac ako 8500 obetí. Konflikt vypukol po tom, ako 7. októbra militantné hnutie Hamas spustilo útok na Izrael, pri ktorom militanti zabili 1400 ľudí a zajali viac ako 200 rukojemníkov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Teraz / TASR / Reuters, Foto: TASR / AP (ilustračná foto)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies