Prezidentka otvorila Letnú školu, študenti budú riešiť súčasnú problematiku

NETKY.SK • 22 August 2022, 13:17 • 2 min
Prezidentka otvorila Letnú školu, študenti budú riešiť súčasnú problematiku

BRATISLAVA – Kancelária prezidenta (KP) SR v pondelok spustila pilotný ročník Letnej školy klimatických lídrov.

slovakia

left justify in out

Otvorila ju prezidentka SR Zuzana Čaputová. Cieľom projektu je podporiť a rozvíjať znalosti a kompetencie študentov vysokých škôl so záujmom o oblasť ochrany klímy a zelenej tranzície. Dvadsaťpäť účastníkov vybrali z takmer 100 záujemcov. TASR o tom informoval Lukáš Laczko z odboru komunikácie KP SR. Snaha zmierniť tempo klimatickej zmeny a vyrovnávať sa s jej dôsledkami je podľa prezidentky beh na dlhú trať.

 

img

 

„Hĺbka a komplexnosť problému si v každom prípade vyžaduje, aby sa na jeho riešení v budúcnosti podieľali aj mladí, angažovaní ľudia,“ uviedla. Ako poznamenala, ochota účastníkov stráviť týždeň svojho leta rozširovaním svojich poznatkov a schopností je zdrojom jej optimizmu a dáva nádej, že to spoločne zvládneme. Program letnej školy pozostáva zo série odborných prednášok, exkurzií a workshopov vedených expertmi s profesionálnymi skúsenosťami v oblasti klimatickej zmeny.

 

„Účastníci nadobudnú počas tohto týždňa nové vedomosti a zručnosti a budú mať možnosť získať aj cenné kontakty užitočné pre ich budúce pôsobenie,“ načrtol Laczko.

 

Zaoberať sa budú napríklad témou cirkulárnej ekonomiky ako nástroja zelenej tranzície, dekarbonizáciou Slovenska alebo spravodlivou zelenou transformáciou. Študenti budú tiež riešiť, ako na Slovensku popularizovať zelené témy, a budú mať možnosť zlepšiť svoje argumentačné a komunikačné zručnosti, doplnil Laczko. Zároveň sa stretnú aj s predstaviteľmi samosprávy, štátnej správy a európskych inštitúcií, pričom budú riešiť dosah klimatickej krízy na náš každodenný život, ale aj na tvorbu legislatívy. Prezidentka účastníkom na záver týždňa osobne odovzdá certifikáty o absolvovaní letnej školy. 

 

 

Možno vás zaujme: SHMÚ zaznamenalo výrazný vzostup vodných hladín, na niektorých miestach vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivitytwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies