Vystúpenie Tublatanky na otvorení štadióna znehodnotila technická chyba!

NETKY.SK • 7 Marec 2019, 16:43 • 2 min
Vystúpenie Tublatanky na otvorení štadióna znehodnotila technická chyba!

BRATISLAVA-Na slávnostnom otvorení nového štadióna na Tehelnom poli vystúpila skupina Tublatanka, ktorá odohrala pieseň „Dnes“ venovanú fanúšikom Slovana. Jej vystúpenie však pokazila technická chyba, za ktorú sa vedenie ŠK Slovan Bratislava Tublatanke a jej lídrovi ospravedlnilo. Na vzniknutú situáciu zareagoval aj spevák a gitarista Tublatanky Martin Ďurinda, ktorý by aj so skupinou rád vystúpil live, nebolo mu to však umožnené!

slovakia

left justify in out

Skupina Tublatanka vystupuje na všetkých koncertoch vždy naživo. Maťo Ďurinda uprednostňuje živé hranie a hity Tublatanky odspieva čisto a dokonalo.

 

"Na otvorení nového futbalového štadióna sme chceli hrať naživo, ale manažment Slovana nás zaradil 6 minút pred začiatok futbalového zápasu Slovana s Trnavou na trávu rovno do stredu ihriska. Mali sme jednu minútu na presun nástrojov, aparatúry a  mikrofónov a štyri minúty na pieseň. Hranie naživo tam nebolo možné, mikrofón som mal ale funkčný. Keď som v úvode povedal do mikrofónu pár slov, tak sa mi zvuk z reproduktorov umiestnených pod strechou štadióna vzdialených odo mňa asi 150 metrov vrátil do uší a počul som ho približne o jeden a pol sekundy neskôr. Moje ústa a hlas kvôli zvukovému oneskoreniu spolu nesedeli. Obraz a zvuk ktorý sa prenášal do televízie nebol spolu zosynchronizovaný. Keď som na začiatku konferoval a potom spieval do podkladu piesne, synchronizácia zvuku a obrazu mala časový posun. Keď som si to pozrel zo záznam, tak som hneď uvidel ten prúser. Ja osobne za nesúlad obrazu a zvuku nemôžem, technická chyba sa mala odstrániť skôr. Ten istý problém mal aj kolega raper Mike Spirit, ale on vystupoval cez prestávku a to do televízneho vysielania nešlo,“ vyjadril sa líderTublatanky Martin Ďurinda.

 

img

 

Slovenský futbalový klub ŠK Slovan Bratislava poskytol stanovisko k vystúpeniu skupiny Tublatanka, podľa ktorého kapela doplatila na technickú chybu vo vysielaní.

 

„Kým pre fanúšikov na štadióne bolo vystúpenie kultovej bratislavskej kapely skvelým zážitkom, divákom pri televíznych obrazovkách pokazila dojem technická chyba vo vysielaní, za ktorú sa divákom RTVS, Maťovi Ďurindovi a skupine Tublatanka ospravedlňujeme a ďakujeme za pochopenie,“ uviedol Ing. Tomáš Schügerl,manažér pre médiá ŠK Slovan.

 

img

 

„Skupina Tublatanka absolvovala svoje vystúpenie tesne pred úvodným výkopom stretnutia, a z tohto dôvodu nebolo technicky možné, aby vystúpila úplne naživo na hracej ploche. V televíznom prenose nebol dokonale synchronizovaný zvuk z reproduktorov umiestnených priamo pod strechou štadióna, vzdialených od členov skupiny približne 150 metrov. Takýto televízny prenos a jeho ozvučovanie sa na novom štadióne konal po prvý raz. Z tohto technického dôvodu hovorené slovo a spev Maťa Ďurindu nesynchronizovali s vysielaným obrazom a boli oneskorené kvôli časovému posunu zvuku zo vzdialených reproduktorov o viac ako jednu sekundu. Preto mnohé komentáre, ktoré závažne poškodzujú meno skupiny a predovšetkým lídra Maťa Ďurindu na sociálnych sieťach, rôznych serveroch, novinových portáloch atď., kde uvádzajú, že sa Maťo Ďurinda netrafil do podkladu piesne, že mohol byť pod vplyvom alkoholu, sú nepravdivé a zavádzajúce. Za technickú chybu v televíznom prenose skupina Tublatanka nijako nezodpovedá, svoje vystúpenie zvládla plne profesionálne, chyba bola zapríčinená druhou stranou, ktorá zabezpečovala technický prenos podujatia, za čo sa divákom RTVS, Maťovi Ďurindovi a skupine Tublatanka ospravedlňujeme a za pochopenie ďakujeme,“  dodal Ing. Tomáš Schügerl,manažér pre médiá ŠK Slovan. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Petra new
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies