Frustrovaný Putin môže byť ešte nebezpečnejší, vyhlásil litovský minister

NETKY.SK • 10 Máj 2022, 11:26 • 3 min
Frustrovaný Putin môže byť ešte nebezpečnejší, vyhlásil litovský minister

LONDÝN - Litovský minister zahraničných vecí Gabrielius Landsbergis si myslí, že odstránenie ruského prezidenta Vladimira Putina od moci je jediný spôsob, ako ochrániť Západ a jeho spojencov pred budúcimi hrozbami zo strany Moskvy.

slovakia

left justify in out

Šéf litovskej diplomacie to uviedol v rozhovore pre agentúru AP, ktorá o tom informovala v noci na utorok. Landsbergis sa v rozhovore vrátil aj k Putinovmu prejavu, ktorý preniesol v pondelok, v Deň víťazstva v druhej svetovej vojne, na Červenom námestí v centre Moskvy.

 

img

 

Hodnotil ho ako „neveľmi nadšený“ a poukázal aj na zachmúrené tváre prítomných generálov a ďalšie znaky, ktoré možno považovať za dôsledky zlyhania tzv. špeciálnej operácie na Ukrajine.

 

Napriek tomu si Landsbergis myslí, že takto frustrovaný Putin môže byť ešte nebezpečnejší a že jediným spôsobom, ako eliminovať jeho hrozbu, je odstrániť ho od moci a zmeniť súčasný režim v Rusku.

 

Prečítajte si tiež: Rusi zaútočili na hotely a obchodné centrum v Odese

 

Landsbergis vysvetlil, že kým bude v Rusku pri moci režim, ktorý má v úmysle viesť vojny mimo ruského územia, štáty v jeho okolí budú v nebezpečenstve. Keďže namiesto súčasného Putina môže povstať „iný Putin“, treba, aby došlo k zmene celého režimu, tvrdil litovský minister.

 

img

Gabrielius Landsbergis

 

Litva je jedným z troch pobaltských štátov, ktoré sa spomedzi spojencov NATO zrejme najviac obávajú možného zámeru Ruska dostať ich znova pod vládu Moskvy.

 

Podľa Landsbergisa sa Litva teší podpore, ktorú jej a ďalším krajinám na východnom krídle aliancie poskytli spojenci z NATO. Povedal však, že Litva bude naliehať spolu s ďalšími pobaltskými krajinami, Estónskom a Lotyšskom, na stretnutí lídrov aliancie, ktoré sa uskutoční koncom júna v Madride, aby posilnila vzdušnú a námornú obranu, ako aj trvalé rozmiestnenie jednotiek aliancie na území pobaltských krajín.

 

Možno vás zaujme: Ukrajina je o krok bližšie k prijatiu do EÚ

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies