Výpoveď PZP možno podať najneskôr 6 týždňov pred ukončením obdobia

NETKY.SK • 19 Október 2010, 11:51 • 2 min
Výpoveď PZP možno podať najneskôr 6 týždňov pred ukončením obdobia

Výpoveď PZP možno podať najneskôr 6 týždňov pred ukončením obdobia

slovakia

left justify in out

img

Výpoveď povinného zmluvného poistenia (PZP) motorového vozidla pôvodnej poisťovni možno podať najneskôr 6 týždňov pred skončením poistného obdobia. Komu poistné obdobie trvá od 1. januára do 31. decembra, ten musí dať výpoveď najneskôr do 19. novembra.
Podľa Petry Greksovej z Allianz-Slovenskej poisťovne v tento deň nestačí výpoveď len poslať poštou, ale musí byť doručená v poisťovni. Motoristi, ktorí chcú dať výpoveď v posledných dňoch, by ju preto mali radšej poisťovni priniesť osobne.
Motoristovi stačí uzatvoriť novú zmluvu tesne pred skončením platnosti tej starej. Môže tak dať najprv výpoveď a až potom si môže vybrať novú poistku.
Novú zmluvu možno uzatvoriť na pobočke, ale aj cez telefón alebo internet. Poisťovňa nerobí pri PZP obhliadku auta, preto ho možno uzatvoriť aj na diaľku. Viaceré poisťovne ponúkajú pri poistení auta cez telefón alebo internet zľavu.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies