Záchranári ratovali čln s migrantmi, hospitalizovali 10 osôb

NETKY.SK • 18 Marec 2021, 08:29 • 2 min
Záchranári ratovali čln s migrantmi, hospitalizovali 10 osôb

Pohotovostné zložky na španielskych Kanárskych ostrovoch v stredu informovali, že po záchrane člna s migrantmi museli hospitalizovať 10 podchladených osôb. Medzi nimi sa nachádzaôo aj dieťa s matkou.

slovakia

left justify in out

Námorná záchranná služba uviedla, že v utorok večer natrafili na palube plavidla južne od ostrova Gran Canaria na dovedna 52 ľudí pochádzajúcich z oblasti subsaharskej Afriky, vrátane 29 žien a deviatich maloletých osôb. Všetkých dopravili do prístavu v meste Arguineguín. Pátracie tímy i záchranné lietadlo stále hľadajú asi 200 migrantov na štyroch člnoch.

Trasa zo západnej Afriky na Kanárske ostrovy je považovaná za známu a nebezpečnú cestu. Napriek tomu sa mnoho obyvateľov čierneho kontinentu neváha vydať na takúto púť s vidinou lepšieho života po dosiahnutí cieľa, často sú však následky veľmi tragické.

Migrácia smerom na Kanárske ostrovy vzrástla po predvlaňajšom kroku Európskej únie. Tá vtedy finančne podporila Maroko, aby zabránila prílivu utečencov na juhu Španielska, ktorí do tejto oblasti prichádzali práve cez Stredozemné more.

Európska agentúra pre pohraničnú a pobrežnú stráž Frontex začiatkom januára informovala, že počet prechodov zo západnej Afriky na Kanárske ostrovy sa počas minulého roka zvýšil osemnásobne na 22 600. Je to najvyššia úroveň od roku 2009, keď agentúra Frontex začala viesť takéto záznamy.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miloš Cíbik
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies