Vyše 100-kilometrová dopravná zápcha do Pekingu môže trvať aj týždne

NETKY.SK • 25 August 2010, 7:59 • 2 min
Vyše 100-kilometrová dopravná zápcha do Pekingu môže trvať aj týždne

Vyše 100-kilometrová dopravná zápcha do Pekingu môže trvať aj týždne

slovakia

left justify in out

Už 10 dní komplikuje život vodičom v Číne 100-kilometrová dopravná zápcha na diaľnici spájajúcej Peking s oblasťou Tibetu. Ako dnes oznámili úrady, spôsobili ju stavebné práce na ceste v metropole, ktoré by sa mali skončiť až 17. septembra.
      Kamióny, ktoré uviazli v zápche, sa pohybujú rýchlosťou okolo jedného kilometra za deň, informoval dnes riaditeľ úradu riadenia dopravy v hlavnom meste Čang Ming-chaj. A hoci sa situácia podľa jeho slov od víkendu zlepšila, nie je si istý, kedy sa znormalizuje.
      Súčasná zápcha vznikla 14. augusta, hoci na uvedenom úseku vznikajú zápchy často, predovšetkým po objavení veľkých uholných zásob vo Vnútornom Mongolsku, dodal Čang. Objem dopravy tam podľa jeho slov rástol v ostatných rokoch ročne o 40 percent.
      Vodiči uviaznutých áut trávia čas spánkom, prechádzkami či hraním kariet a šachu. Miestne obyvateľstvo situáciu využilo a predáva im instantné rezance a hotové jedlá, pohybujúc sa medzi zaparkovanými vozidlami na bicykloch.
      Úrady sa podľa jeho vyjadrenia pokúšajú urýchliť dopravu tým, že povoľujú vjazd do Pekingu väčšiemu počtu kamiónov, predovšetkým v noci. Vodičom odporučil, aby obmedzili cesty do Pekingu alebo volili iné trasy.
      Súčasná dopravná kalamita je nezvyčajná aj na Čínu, kde nie sú niekoľkohodinové zápchy ničím výnimočným.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona