Európska únia podporí agrosektor sumou 1 miliardy eur

NETKY.SK • 29 Apríl 2019, 15:44 • 2 min
Európska únia podporí agrosektor sumou 1 miliardy eur

BRUSEL - Eurokomisár pre poľnohospodárstvo Phil Hogan a podpredseda EIB Andrew McDowell ohlásili zavedenie tohto balíčka počas dnešného dňa. Zameriava sa hlavne na zlepšenie prístupu poľnohospodárov EÚ mladých poľnohospodárov k financovaniu.

slovakia

left justify in out

Spoločná iniciatíva bude zameraná na dlhodobé 15-ročné pôžičky za nižšie sadzby, ako sú tie trhové, uvádza sa v správe eurokomisie. Hogan v tejto súvislosti uviedol, že prístup k financiám je kľúčový a je príliš často prekážkou pre mladých ľudí, ktorí sú aktívni v tomto odbore. "Prioritou Európskej komisie a spoločnej poľnohospodárskej politiky po roku 2020 je mať 11 percent európskych poľnohospodárov mladších ako 40 rokov," spresnil eurokomisár.

 

img

 

Podpredseda EIB zodpovedný za poľnohospodárstvo a biohospodárstvo McDowell dodal, že práve poľnohospodárske odvetvie je hlavnou oblasťou hospodárstva EÚ. Je dôležité nielen pri výrobe zdravých potravín, ale aj pri boji proti zmene klímy a ochrany prírody. "Prostredníctvom tejto novej iniciatívy sa EIB zameriava na budúcnosť sektora a na riešenie významného trhového nedostatku, ktorým je nedostatočný prístup poľnohospodárov k financovaniu," opísal situáciu McDowell.

 

img

 

Celý program bude riadený cez banky členských štátov a lízingovými spoločnosťami, ktoré pôsobia na celom území EÚ. Za mladého poľnohospodára sa považuje Európan do 40 rokov. Podľa údajov Eurostatu z roku 2016 táto kategória predstavovala 11 % z celkového počtu 10,3 milióna poľnohospodárov.  

 

 

 

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies