Výborná práca polície! Vyšetrovateľom sa podarilo nájsť ukradnuté obrazy od Picassa a Mondriana

NETKY.SK • 29 Jún 2021, 14:46 • 2 min
Výborná práca polície! Vyšetrovateľom sa podarilo nájsť ukradnuté obrazy od Picassa a Mondriana

ATÉNY - Grécka polícia našla dva obrazy od Pabla Picassa a Pieta Mondriana, ktoré pred takmer desaťročím ukradli z Národnej galérie v Aténach.

slovakia

left justify in out

Obrazy boli zabalené v plastových obaloch, skryté v suchom koryte rieky pri Aténach. Policajti ich tam našli po tom, ako zadržali podozrivého.

 

Jedno dielo skončilo v odpadkovom koši
Je ním 49-ročný grécky stavbár, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou konal na vlastnú päsť. Polícia vyšetruje jeho tvrdenie, že tretie ukradnuté dielo - náboženská kresba talianskeho umelca zo 16. storočia Guglielma Cacciu - sa po krádeži z januára 2012 poškodila a skončila v smetnej nádobe.

 

img

Polícia neposkytla podrobnosti o tom, ako podozrivého a obrazy lokalizovala. Poznamenala však, že diela presunul do koryta rieky len nedávno. Zrejme po medializovaných správach, že sa polícia blíži k jeho zatknutiu.

 

Obrazy budú opäť prístupné verejnosti
Picassov obraz zobrazuje kubistickú podobu ženy
. Španielsky umelec ho daroval Grécku v roku 1949 s venovaním, že je to „na počesť gréckeho ľudu“ za jeho odpor proti nemeckým okupačným silám počas druhej svetovej vojny.

 

img


Nájdené dielo od Holanďana Mondriana, ktorý je známy najmä pre svoje abstraktné diela s horizontálnymi a vertikálnymi líniami, je zase olejomaľba veterného mlynu pri rieke z roku 1905.

 

img

Oba obrazy by sa mali vrátiť na steny nedávno zrenovovanej Národnej galérie. Ministerka kultúry Lina Mendoni však v utorok neuviedla, kedy budú diela znova vystavovať.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies