Apple im to nedovolí: Záporné postavy vo filmoch nesmú používať iPhony

NETKY.SK • 7 Október 2020, 12:42 • 2 min
Apple im to nedovolí: Záporné postavy vo filmoch nesmú používať iPhony

Že si Apple stráži svoj imidž firmy, je vcelku zjavné zo všetkých promo materiálov. Ako sa však teraz ukazuje, americký výrobca na svoju prezentáciu dbá aj vo filmovom svete.

slovakia

left justify in out

Režisér snímok Na nože alebo Star Wars: Poslední Jediovia - Rian Johson v rozhovore s magazínom Vanity Fair odhalil, že Apple nedovoľuje, aby záporné postavy vo filmoch používali iPhony.

 

"Apple... oni vám dovolia použiť vo filme iPhony, ale - a to je zásadné pre filmy so záhadami - záporáci nesmú mať pred kamerou iPhony," uviedol 46-ročný režisér v rozhovore.

 

 

Johnson tiež povedal, že toto opatrenie by mohlo do budúcna vyzradiť podstatné detaily filmu. "Každý filmár, ktorý vo svojom filme chce mať tajného záporáka, ma teraz nenávidí," dodal k žartu.

 

Nie je to prvýkrát, čo sa objavujú špekulácie alebo informácie o tom, že Apple uplatňuje svoj vplyv na filmárov.

 

Podľa webu MacRumors spoločnosť požaduje, aby sa výrobky firmy objavovali "v najlepšom svetle, spôsobom alebo v kontexte, ktoré ukazujú Apple a jeho produkty v priaznivom svetle".

 

Denník New York Times zase vlani napísal, že výrobca riešil, ako svoje prístroje ukazovať vo vlastnej streamovacej službe Apple TV +.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies