VSE má rozvojové ambície aj v oblasti obnoviteľných zdrojov energie

NETKY.SK • 25 August 2010, 12:11 • 2 min
VSE má rozvojové ambície aj v oblasti obnoviteľných zdrojov energie

VSE má rozvojové ambície aj v oblasti obnoviteľných zdrojov energie

slovakia

left justify in out

Spoločnosť Východoslovenská energetika (VSE), a.s., má podľa Ministerstva hospodárstva a výstavby (MHV) SR rozvojové ambície aj v oblasti obnoviteľných zdrojov energie (OZE). Vyplynulo to okrem iného z utorňajšieho (24.8.) stretnutia ministra hospodárstva a výstavby SR Juraja Miškova, ktorý prijal zástupcov Východoslovenskej energetiky, a.s.
      "Cieľom stretnutia bolo informovať ministra o pozícii VSE na slovenskom energetickom trhu," informoval Dárius Bošjak z komunikačného odboru MHV SR.
      Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Východoslovenská energetika, a.s., Norbert Schürmann stručne predstavil spoločnosť a informoval o skúsenostiach na energetickom trhu SR. Načrtol aj rozvojové ambície spoločnosti s tým, že pri projekcii využívania OZE je potrebné zohľadniť princíp minimalizácie nákladov.
      Diskutovalo sa aj o vývoji trhu s elektrinou a plynom, najmä vo vzťahu k transpozícii 3. liberalizačného balíčka a o príprave s tým súvisiacej energetickej legislatívy.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies