Senzácia na úkor jednej z najväčších hviezd: Boráros padol v 2. kole, Papp s víťazným debutom

NETKY.SK • 20 Máj 2024, 16:53 • 2 min
Senzácia na úkor jednej z najväčších hviezd: Boráros padol v 2. kole, Papp s víťazným debutom

Slovensko-maďarský MMA bojovník a jedna z najdiskutovanejších postáv domácej scény Gábor Boráros má za sebou premiéru v organizácii RFA. Na spoločnej akcii s I Am Fighter šokujúco podľahol výrazne menej skúsenému Fredericovi Komuenhovi, s ktorým síce spočiatku vyhrával, no už v priebehu 1. kola úplne fyzicky odišiel.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Napriek tomu, že drvivú väčšinu 2. kola strávil v hornej pozícii, Komuenha ho pretočil a do pár sekúnd ukončil. V hlavnom zápase uspel domáci Lajos Papp, ktorý vo veľmi atraktívnom zápase zdolal na body Jakuba Kůču a absolvoval tak víťazný debut v poloťažkej váhe do 93 kilogramov.

Boráros ledva stál na nohách
Málokto na česko-slovenskej MMA scéne sa teší takej popularite ako Gábor Boráros. V posledných dueloch však nepredvádzal optimálne výkony a nebolo tomu ani tentokrát. V súboji s Fredericom Komuenhom, ktorý len pár rokov dozadu začal s profi MMA, najprv vyhrával. Komuenhu poľahky hádzal na zem, kde ho aj kontroloval.
 
Boráros však stratil nespočetné množstvo síl a Komuenha ho začal triafať v postoji. Medzi 1. a 2. kolom bolo evidentné, že Gábor melie z posledných síl. Začiatok 2. kola sa mu veľmi vydaril, keď sa okamžite dostal do vrchnej pozície. Z nej však nič významné okrem kontroly nevyťažil a keď ho Komuneha v neskoršej fáze pretočil, do pár sekúnd bol zápas ukončený na TKO.

Papp obhájil domácu pôdu
Galavečer RFA x IAF Warm Up sa uskutočnil v Nových Zámkoch, teda prakticky na Lajosovej Pappovej domácej pôde. Rodák z Komárna mal medzi divákmi obrovskú fanúšikovskú základňu, ktorá ho hnala za víťazstvom. To sa ale vôbec nerodilo jednoducho a po dominantnom 1. kole sa Kůčovi darilo odmietať takedowny. Napokon to Pappovi stačilo na bodové víťazstvo a po prehratom titulovom zápase s Možným sa vrátil na víťaznú vlnu.

Po posledných prehrách sa to podarilo aj Sebastiánovi Fapšovi a Martinovi Horínkovi. Obaja slovenskí bojovníci vyhrali v 1. kole vďaka expresným knokautom. Darilo sa aj influencerke Nadyi Dridi, ktorá si poradila s náhradníčkou Sarah Lepiešovou po troch kolách na body.

Späť do akcie už o týždeň
RFA nepoľavuje a po spoločnom galavečeri s I Am Fighter chystá ďalší galavečer už o týždeň v sobotu. Na poľskej pôde v spolupráci s organizáciou ZHS usporiada galavečer, na ktorom okrem poľských bojovníkov bude prítomných aj množstvo zástupcov českej i slovenskej scény.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
RFA, zdroj foto v článku: RFA/Matúš Zeťák
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies