Vojenská polícia nasadí na boj s environmentálnou kriminalitou nové vybavenie

NETKY.SK • 25 September 2023, 11:45 • 2 min
Vojenská polícia nasadí na boj s environmentálnou kriminalitou nové vybavenie

BRATISLAVA - Vojenská polícia bude pri predchádzaní a odhaľovaní environmentálnej kriminality vo svojej pôsobnosti používať nové materiálno – technické vybavenie, na ktoré jej bola schválená dotácia z Environmentálneho fondu. Aktuálne má z týchto zdrojov k dispozícii už tri nové štvorkolky vrátane vybavenia (napr. prilby, štíty, atď.) a štyri drony v celkovej hodnote približne 150 000 eur.

slovakia

left justify in out

Ako upresnil riaditeľ Vojenskej polície plk. Valentín Cebo, obstarané prostriedky výrazne zvýšia mobilitu a operabilitu vojenských policajtov pri výkone hliadkovej služby a pri predchádzaní a odhaľovaní environmentálnej protiprávnej činnosti najmä vo vojenských obvodoch a výcvikových priestoroch Záhorie, Lešť a Valaškovce.

 

Generálny tajomník Služobného úradu MO SR Peter Kozák v tejto súvislosti vyzdvihol schopnosť rezortu získavať prostriedky na modernizáciu a zlepšovanie podmienok pre výkon služby tak vojakov, ako aj vojenských policajtov, a to aj z viacerých zdrojov. „Neustále hľadáme spôsoby ako sa zapájať do projektov aj mimo štandardných rozpočtových zdrojov. Osobitná kategória, v ktorej sa nám darí napredovať – práve aj vďaka možnosti ich mimorozpočtového financovania – je realizácia aktivít v oblasti starostlivosti a ochrany životného prostredia, a to či už v podobe sanácií environmentálnych záťaží alebo práve v boji proti envirokriminalite. Prírodu máme len jednu, či už ide o územia vo vojenských obvodoch alebo mimo nich, a ja som rád, že sa nám darí skĺbiť záujem na jej ochrane s požiadavkami na zabezpečenie obrany štátu,“ uviedol Kozák.

Ide pritom o historicky prvú získanú a čerpanú dotáciu rezortu obrany z Environmentálneho fondu na uskutočnenie štátnej podpory starostlivosti o životné prostredie. Tento krok umožnila zmena legislatívy, ktorá zaradila MO SR medzi oprávnené subjekty na čerpanie týchto prostriedkov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: MO SR Foto: MO SR
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies