Favoritom českých prezidentských volieb je Andrej Babiš

NETKY.SK • 8 Marec 2022, 11:26 • 2 min
Favoritom českých prezidentských volieb je Andrej Babiš

PRAHA - Najvyššiu podporu v prípadnej voľbe nového českého prezidenta má aktuálne predseda hnutia ANO Andrej Babiš, ktorého by preferovalo 26 percent ľudí. Na druhom mieste je s podporou 16 percent generál Petr Pavel, tretia je senátorka za ODS Miroslava Němcová, ktorú uprednostňuje osem percent respondentov.

slovakia

left justify in out

Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý uskutočnila spoločnosť Median. Výsledky plebiscitu zverejnil v utorok webový spravodajský portál České noviny.

 

img

 

Senátora Pavla Fischera podporuje 7 percent, ekonómku Danušu Nerudovú 5,5 percenta a senátora Marka Hilšera 5 percent ľudí. Rovnakú podporu tento volebný model ukazuje aj u podnikateľa Karla Janečka.

 

Prezidentských volieb by sa vo februári zúčastnilo 65 percent opýtaných. Zhruba polovica voličov nie je rozhodnutá, komu by dala svoj hlas.

 

img

 

„Andrejovi Babišovi by dali hlas predovšetkým voliči ANO, SPD a politických strán mimo Poslaneckej snemovne. Hlasy volebnej koalície SPOLU sú rozdelené najmä medzi Petra Pavla, Miroslavu Němcovú a Pavla Fischera, hlasy voličov koalície Piráti-STAN predovšetkým medzi Petra Pavla, Víta Rakušana a Danušu Nerudovú," uviedla agentúra Median.

 

Potenciálny zisk Babiša by mohol v prípade, že by ho volili všetci, ktorí jeho voľbu zvažujú a nevylučujú účasť na voľbách, dosiahnuť 31,5 percenta. V prípade Pavla je potenciál 27,5 percenta a u Fischera dosahuje 19 percent.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies