Vláda vyčlenila vyše 1,6 milióna eur na projekty miest a obcí na Orave

NETKY.SK • 3 Júl 2024, 12:37 • 2 min
Vláda vyčlenila vyše 1,6 milióna eur na projekty miest a obcí na Orave

ZÁKAMENNÉ - Pre konkrétne projekty miest a obcí v oravských okresoch Dolný Kubín, Námestovo a Tvrdošín vyčlení vláda 1.654.000 eur. Rovnako poskytne 200.000 eur na zachovanie detskej ambulantnej pohotovosti v Oravskej poliklinike Námestovo, 150.000 eur uvoľní na účely rozšírenia cyklochodníkov v rámci projektu Cyklotrasa okolo Oravskej priehrady. Vláda o tom rozhodla na stredajšom výjazdovom rokovaní v oravskej obci Zákamenné.

slovakia

left justify in out

Prioritnou témou rokovania bola analýza sociálno-ekonomickej situácie a vybraných problémov okresov Dolný Kubín, Námestovo a Tvrdošín s návrhmi na zlepšenie v sociálnej a hospodárskej oblasti. Ministerka hospodárstva Denisa Saková má podľa schváleného uznesenia za úlohu iniciovať vyhľadávanie strategických investorov prostredníctvom Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu a možnosti podpory etablovaných výrobných závodov v okresoch Dolný Kubín, Námestovo a Tvrdošín.

V oblasti dopravnej infraštruktúry vláda skonštatovala dôležitosť pokračovania výstavby rýchlostných ciest D3 a R3 i plošnej obnovy mostov. Minister dopravy Jozef Ráž má do konca októbra zabezpečiť vyhlásenie verejného obstarávania na dodávateľa správy EIA pre úsek rýchlostnej cesty R3 Oravský Podzámok - Dolný Kubín juh - križovatka D1, do konca roka vyhlásenie tendra pre oba ostávajúce úseky rýchlostnej cesty D3 Žilina Brodno - Kysucké Nové Mesto a Kysucké Nové Mesto – Oščadnica.

V oblasti zdravotníctva vláda schválila poskytnutie finančnej podpory pre zachovanie ambulantnej pohotovostnej služby pre deti a dorast v Oravskej poliklinike Námestovo. Alokácia vo výške 200 000 eur má slúžiť na pokrytie osobných výdavkov na personál a prevádzkových nákladov.

Ministerstvo kultúry SR má poskytnúť súčinnosť obci Sedliacka Dubová pri obnove ruiny kostola nad obcou, v spolupráci s ministrom cestovného ruchu a športu tiež hľadať možnosti financovania prípravy, projektovej dokumentácie a vybudovania vyhliadkovej veže a náučného chodníka v obci.

Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a mládeže SR a Žilinskému samosprávnemu kraju vláda odporučila optimalizovať sieť škôl v kraji, aby vytvorila väčšie možnosti pre rozvoj duálneho vzdelávania a zefektívnila klaster vysokých škôl, umožňujúci výraznejšiu spoluprácu s firmami a efektívnejšie reagujúci na zmeny a výzvy v oblasti stredného školstva.

"V oblasti lesného hospodárstva sa osobitne treba venovať prijatiu primeraných opatrení na ochranu lesov s cieľom zníženia ďalšieho šírenia škodlivých činiteľov a poškodenia lesov v prípadoch, kedy nastáva stav mimoriadnej situácie v lesoch," uviedla vláda v schválenom materiáli.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Úrad vlády SR, Foto: FB/Ladislav Kamenický
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies