VIDEO: Slovenský policajt bil bezdomovca ležiaceho na zemi, reagujú tisíce ľudí

NETKY.SK • 20 Apríl 2021, 12:04 • 2 min
VIDEO: Slovenský policajt bil bezdomovca ležiaceho na zemi, reagujú tisíce ľudí

Zásah policajta voči ležiacemu bezdomovcovi v Starej Turej v okrese Nové Mesto nad Váhom bude vyšetrovať Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR.

slovakia

left justify in out

Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) SR Denisa Bárdyová. Dodala, že prezident PZ Peter Kovařík citlivo vníma zverejnené zábery a aj oprávnenosť vyjadrení verejnosti na sociálnych sieťach. Reagoval tak na video, na ktorom policajt bije ležiaceho muža. Incident nakrútil náhodný občan.

 

Video za deň nazbieralo tisíce reakcií.

 

Peter Kovařík zároveň podotkol, že udalosť má širšie súvislosti a veci nikdy nie sú „len čierno-biele“. Ako dodal, odsudzuje neadekvátny prístup akéhokoľvek policajta, no tiež ako dôležité vníma potrebu „pozrieť sa na vec zo všetkých strán, vyhodnotiť okolnosti, a potom vyvodiť aj zodpovednosť“.

 

 

STANOVISKO KRAJSKÉHO RIADITEĽSTVA PZ V TRENČÍNE K VČERAJŠIEMU INCIDENTU V STAREJ TUREJ Trenčianska polícia včera...

Uverejnil používateľ Polícia SR - Trenčiansky kraj Utorok 20. apríla 2021Policajný prezident vo svojom stanovisku vysvetlil, že pracovníci obchodného domu sa viackrát sťažovali a žiadali o vyriešenie situácie, keďže v okolí sa zdržiavajú bezdomovci. Tí podľa pracovníkov robia neporiadok a ľudia sa tak sťažujú a vyjadrujú obavy. Z daných dôvodov policajné hliadky v týchto miestach vykonávajú častejšie kontrolu.

 „Podľa informácií, ktoré mám, sa zásah policajta skutočne javí ako neprimeraný. Pri riešení vzniknutej situácie osoba, ktorá sa dopúšťala protiprávneho konania, opakovane odmietla uposlúchnuť výzvu na opustenie priestoru, bola agresívna, vyhrážala sa policajtovi zabitím jeho rodiny,“ uviedol Kovařík. Zároveň dodal, že incidentu predchádzalo nahlásenie krádeže alkoholu bezdomovcom.

 

Na profile na sociálnej sieti policajti z Trenčína uvádzajú, že policajt 37 ročného muža upozornil na to, aby si po sebe odpratal neporiadok a niekoľkokrát ho vyzval, aby z miesta odišiel. Vzhľadom na to, že výzvy policajta muž neuposlúchol, chcel ho policajt z miesta vyviesť.

 

 

"Muž mal reagovať agresívne a mal klásť aktívny odpor. Policajt preto použil donucovacie prostriedky. Počas zákroku sa muž mal vyjadriť, že si policajta nájde, že vie, kde býva on aj jeho rodina. Nakoľko vznikli pochybnosti, či služobný zákrok policajta bol vykonaný v súlade so zákonom, vec prevzal a v súčasnosti preveruje Úrad inšpekčnej služby MV SR," uvádzajú policajti na sociálnej sieti
 

Policajti, ktorí vykonávali služobný zákrok sú v Policajnom zbore údajne niekoľko rokov a dlhodobo dosahujú dobré výsledky.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miloš Cíbik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies