VIDEO: Andrej Doležal prezradil, čo budeme financovať z eurofondov

NETKY.SK • 18.04 • Čítanie 2 min

BRATISLAVA - Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR má eurofondy v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra zazmluvnené na 99 percent. Šéf rezortu Andrej Doležal (nominant Sme rodina) to uviedol v hodnotení svojho dvojročného pôsobenia vo videu na sociálnej sieti.

slovakia

left justify in out

„Za dopravnú časť je zazmluvnenosť dokonca 106,75 percenta,“ ozrejmil. „K 100-percentnému čerpaniu sa nebudeme blížiť zospodu, ale zhora,“ skonštatoval.

 

 

Pripomenul, že prostredníctvom eurofondov budú financovať napríklad obchvaty Sabinova, Prievidze či Šale, viaceré železničné modernizácie vrátane uzla Žilina. Spomedzi diaľnic a rýchlostných ciest to bude napríklad celá diaľnica D3.

 

„Nebyť eurofondov, nikdy by sme na to nemali. Neviem, kde by bola naša krajina, keby sme ich nemohli čerpať. Ako ministrovi by sa mi bez eurofondov dýchalo ťažšie,“ vyzdvihol Doležal prínos eurofondov v cestnej a železničnej doprave.

 

Prečítajte si tiež: Národná diaľničná spoločnosť spúšťa stavbu nového obchvatu. Kde vyrastie?

 

Zdôraznil, že okrem vyčerpania eurofondov z končiaceho programového obdobia bude pre ministerstvo výzvou aj plán obnovy, v ktorom má rezort dopravy alokovaných 900 miliónov eur.

 

„Pripravená je výzva na cyklodopravu za 100 miliónov eur, viac ako 500 miliónov eur je vyčlenených na modernizáciu železničnej dopravy. Na obnovu verejných a pamiatkovo chránených budov, vrátane budov železničných staníc, pôjde 240 miliónov eur,“ pripomenul minister dopravy.

 

img

 

Možno vás zaujme: Ministerstvo chce nakúpiť leteckú techniku a zriadiť základňu. Koľko to bude stáť?
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik

Jeseň
JESEŇ SKONČÍ O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona