Všetky peniaze poskytnuté sociálnym podnikom budeme žiadať späť

NETKY.SK • 30 September 2010, 07:15 • 2 min
Všetky peniaze poskytnuté sociálnym podnikom budeme žiadať späť

Všetky peniaze poskytnuté sociálnym podnikom budeme žiadať späť

slovakia

left justify in out

img

Fungovaním sociálnych podnikov došlo k porušeniu pravidiel štátnej pomoci a narušeniu súťaže, rezort práce chce preto žiadať všetky poskytnuté peniaze späť. "Prakticky všetky zmluvy so sociálnymi podnikmi boli uzatvorené nezákonne," vyhlásila na dnešnej tlačovej konferencii štátna tajomníčka rezortu Lucia Nicholsonová (SaS).
Na základe tohto zistenia sa Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR rozhodlo neposkytovať ďalšie finančné prostriedky. "Budeme si tiež nárokovať všetko to, čo sa im vyplatilo," zdôraznila Nicholsonová. Doteraz bolo podnikom vyplatených 10,8 milióna eur.
Rezort práce taktiež podal podnet na špeciálnu prokuratúru, na neznámeho páchateľa. "Mohlo dôjsť k spáchaniu trestného činu, budeme s napätím očakávať, aké trestnoprávne konanie a voči komu sa začne," podotkla štátna tajomníčka.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies