Vedci zistili, kedy je najlepší čas pre pauzu na kávu

NETKY.SK • 19 Jún 2019, 20:12 • 2 min
Vedci zistili, kedy je najlepší čas pre pauzu na kávu

Tiež si dávate prvú kávu v práci hneď ráno? Tak si bežte k nadriadeným pre pochvalu. Vedci preukázali, že ste vďaka tomu v práci ďaleko spokojnejší a produktívnejší ako vaši kolegovia, ktorí pauzu na kávu vynechávajú.

slovakia

left justify in out

Výskumy ukázali, že dopoludňajšie pauzy na kávu sú preukázateľne účinnejšie ako tie po obede. Čím neskôr sledované pauzy na kávu prebiehali, tým menej prísunu energie, motivácie a následne pracovnej efektivity účastníci výskumu popisovali. Nie je to ale tak, že by popoludňajšie pauzy na kávu boli k ničomu. Stále sa jasne preukázalo, že sú lepšie ako žiadne.

 

img

 

Jedným z najzaujímavejších poznatkov z výskumu je to, akú činnosť máte vykonávať pri pauze na kávu, aby ste si poriadne oddýchli.

 

Ukázalo sa totiž, že vôbec nezáleží na tom, či ide o pracovnú či nepracovnú aktivitu. Podstatné je len to, aby vás daná činnosť bavila a aby ste si ju sami vybrali.

 

img


Chcete ju prekecať s kolegami pri kávovare a zistiť posledné novinky z kancelárie? Urobte to. Dôležité je, aby všetko bolo podľa vašej chuti.

 

Fenomén pauzy na kávu konečne aj u nás

 

Pauza na kávu - anglicky coffee break - je celosvetový fenomén. V niektorých krajinách dokonca tak rozšírený, že je doslova súčasťou kultúry (napr. Švédska "fika") a niektoré firmy ju svojim zamestnancom garantujú v zmluvách. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies