Vedci vo Vietname identifikovali nový variant vírusu!

NETKY.SK • 30 Máj 2021, 08:04 • 2 min
Vedci vo Vietname identifikovali nový variant vírusu!

HANOJ - Vietnam objavil nový variant koronavírusu, ktorý je hybridom mutácií, ktoré sa prvýkrát vyskytli v Indii a vo Veľkej Británii.

slovakia

left justify in out

Minister zdravotníctva Nguyen Thanh Long v sobotu uviedol, že vedci identifikovali tento variant pri skúmaní genetickej výbavy vírusu u niektorých nedávno infikovaných pacientov. Dodal, že laboratórne testy naznačujú, že sa môže šíriť ľahšie ako iné mutácie koronavírusu a pravdepodobne spôsobil nedávny prudký nárast potvrdených prípadov vo Vietname.

 

img


Nové varianty koronavírusu vedci zaznamenávajú prakticky od prvého zistenia vírusu pred viac ako rokom v čínskom meste Wu-chan. Podľa odborníkov je normálne, že vírusy pri reprodukcii a šírení populáciou podľahnú menším zmenám. Niektoré mutácie, napríklad mutácie v líniách variantov Spojeného kráľovstva alebo Juhoafrickej republiky, však môžu spôsobiť, že vírus bude infekčnejší a v niektorých prípadoch dokonca smrteľnejší. Svetová zdravotnícka organizácia oficiálne eviduje štyri mutácie - okrem britskej a juhoafrickej aj indickú a brazílsku.

 

Mohlo by vás zaujímať: Pribudnú ďalšie vakcíny? Sanofi a GlaxoSmithKline spustili rozsiahly test svojej vakcíny


Vietnam dlho vynikal v boji s koronavírusom. Do začiatku mája zaznamenal iba viac ako 3100 potvrdených prípadov a 35 súvisiacich úmrtí. V priebehu tohto mesiaca však krajina potvrdila viac ako 3500 nových prípadov a ďalších 12 úmrtí.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies