Väzneného novinára navštívila na niekoľko hodín matka aj manželka

NETKY.SK • 26 December 2015, 09:19 • 2 min
Väzneného novinára navštívila na niekoľko hodín matka aj manželka

WASHINGTON - Redaktorovi denníka Washington Post Jasonovi Rezaianovi, ktorého už viac ako 500 dní zadržiavajú iránske úrady, povolili, aby ho na Prvý sviatok vianočný navštívila vo väzení matka aj manželka.

slovakia

left justify in out

Informovala o tom dnes agentúra AP.


Matka väzneného novinára Mary Rezaianová v e-maile adresovanom redakcii Washington Postu uviedla, že jej stretnutie so synom trvalo niekoľko hodín. Jasonova matka a manželka Yeganeh Salehiová dostali povolenie na jeho návštevu od iránskeho súdu.


"Za ten rok, čo ho v (teheránskej) väznici Evin navštevujem, som mala po prvýkrát možnosť stráviť s ním viac času a priniesť mu domáce jedlo, ktoré nemal už celé mesiace," napísala vo svojom e-maile Mary Rezaianová. "Strávili sme spolu krásne chvíle a zaspomínali sme si na sviatky, ktoré sme spolu prežili v minulosti," dodala.


Šéfredaktor denníka Washington Post Martin Baron uviedol, že jeho samého aj Rezaianových kolegov správa o návšteve potešila, avšak novinárovo zadržiavanie iránskymi úradmi nazval "522 dňami tragického a nespravodlivého väznenia dobrého, čestného a nevinného človeka".


Jasona Rezaiana odsúdil v novembri iránsky súd na bližšie nešpecifikovaný trest odňatia slobody po tom, ako ho uznal za vinného zo špionáže a šírenia protiiránskej propagandy. Rezaian údajne prostredníctvom nemenovaného amerického novinára odovzdával tajné informácie Bielemu domu vo Washingtone.


Rezaiana, ktorý je americkým aj iránskym občanom, jeho manželku, novinárku Yeganeh Salehiovú, a dvoch iránsko-amerických fotografov zatkli vlani v júli v Teheráne. Všetkých okrem Rezaiana, ktorý sa narodil a väčšinu svojho života strávil v Spojených štátoch, neskôr prepustili. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies