V Žiline pri spracovaní pošty vypadla z obálky škatuľka so živým škorpiónom

NETKY.SK • 8 Jún 2023, 15:30 • 2 min
V Žiline pri spracovaní pošty vypadla z obálky škatuľka so živým škorpiónom

ŽILINA - Plastová škatuľka so živým čiernym škorpiónom vypadla vo štvrtok zo zle zalepenej obálky v Hlavnom spracovateľskom stredisku Slovenskej pošty v Žiline.

slovakia

left justify in out

Plastová škatuľka so živým čiernym škorpiónom vypadla vo štvrtok zo zle zalepenej obálky v Hlavnom spracovateľskom stredisku Slovenskej pošty v Žiline. Podľa hovorkyne Slovenskej pošty Ivety Dorčákovej zostala škatuľka uzavretá. Doplnila, že na pracovisko Slovenskej pošty privolali inšpektorov Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Žilne.

 

"Škorpióna si prevzali a budú v prípade ďalej konať. K ohrozeniu pracovníkov pošty neprišlo," uviedla. Upozornila, že ak sa medzi zásielkami vyskytne zásielka s nedovoleným obsahom, poštové podniky sú povinné ju z prepravy vylúčiť. "Ak zamestnanci zistia nedovolený obsah, pošta informuje príslušné orgány verejnej správy. Zoznam vecí, ktoré sú z distribúcie vylúčené, možno nájsť na webovej stránke Slovenskej pošty v časti Poštové podmienky - medzinárodný styk, bod 8. Obmedzenia. Pošta zároveň žiada zákazníkov, aby nariadenia plne rešpektovali," dodala Dorčáková. Pripomenula, že v zásielkach je zakázané posielať živé zvieratá, okrem vybraných druhov hmyzu, ohrozené druhy voľne žijúcich živočíchov a voľne rastúcich rastlín.

 

"Zakázané je tiež posielať omamné a psychotropné látky, jedy, jadrové materiály, rádioaktívne látky, vysoko rizikové chemické látky, výbušniny, muníciu, zápalné kvapaliny, strelné zbrane, nože. Taktiež zásielky, ktorých obsah alebo úprava môžu ohroziť život a zdravie ľudí či poškodiť životné prostredie," zdôraznila. Zakázané sú podľa nej aj zásielky, ktorých úprava alebo viditeľný obsah je urážlivý alebo hanlivý. "Šperky, drahé kovy, bankovky, poštové známky a iné ceniny je povolené zasielať len v poistených balíkoch," uzavrela hovorkyňa Slovenskej pošty.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies