V Záporožskej elektrárni hrozí jadrová katastrofa, vyhlásil Zelenskyj

NETKY.SK • 27 August 2022, 09:20 • 2 min
V Záporožskej elektrárni hrozí jadrová katastrofa, vyhlásil Zelenskyj

KYJEV – „Rád by som zdôraznil, že situácia zostáva naďalej veľmi riskantná a nebezpečná,“ uviedol Zelenskyj vo svojom piatkovom príhovore.

slovakia

left justify in out

Ukrajinský prezident varoval pred potenciálnou jadrovou katastrofou v súvislosti s obliehanou Záporožskou atómovou elektrárňou na juhu Ukrajiny po tom, čo pre požiar spôsobený ostreľovaním boli núdzovo odstavené dva atómové reaktory. TASR správu prebrala v sobotu od agentúry DPA.

 

img

 

„Ak sa toto zopakuje... situácia v elektrárni bude opäť na pokraji katastrofy.“ Ukrajinský prezident vyzval ruské jednotky, okupujúce jadrové zariadenie, aby sa stiahli. Zároveň navrhol, aby medzinárodné spoločenstvo do elektrárne vyslalo tím nezávislých odborníkov za účelom preskúmania jej technického stavu.

 

K téme: Všetkých šesť reaktorov Záporožskej jadrovej elektrárne je stále odpojených

 

Záporožská jadrová elektráreň v meste Enerhodar na juhu Ukrajiny bola od ukrajinskej elektrickej prenosovej sústavy vo štvrtok odpojená prvýkrát vo svojich dejinách – spôsobil to požiar zapríčinený ostreľovaním, ktorý poškodil elektrické vedenie, informovala predtým Ukrajina.

 

img

 

Jadrová elektráreň je už pripojená k elektrickej sieti Ukrajiny a znovu ju zásobuje elektrinou. Ukrajina a Rusko sa navzájom obviňujú z ostreľovania elektrárne, ani jedno tvrdenie zatiaľ nebolo možné nezávisle overiť.

 

Možno vás zaujme: Jadrovú elektráreň v Maďarsku dostavia Ruskotwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies