V rezidencii Vladimíra Putina nainštalovali tunel pre boj s COVID-19

NETKY.SK • 17 Jún 2020, 14:05 • 2 min
V rezidencii Vladimíra Putina nainštalovali tunel pre boj s COVID-19

MOSKVA - V rezidencii Vladimíra Putina v Novo Ogarjovo sa objavil dezinfekčný tunel na ochranu proti koronavírusu.

slovakia

left justify in out

Dezinfekčný tunel

Tunel je určený na dezinfekciu. Každý, kto prechádza tunelom, je postriekaný srecialnym sprejom z všetkých strán. Takto ľuďom zakrýva odev a exponované oblasti tela dezinfekčným roztokom.

 

Video o tom, ako tunel funguje, zverejnila agentúra RIA Novosti.

 

Tunel vytvorila a nainštalovala spoločnosť z mesta Penza. Podľa výrobcu môže dezinfikovať 12 až 20 ľudí za minútu, čas spracovania - 3-5 sekúnd. Cena takého tunela je asi 6,5 tisíc eur.

 

Putin pracuje na diaľku

Počas pandémie sa ruský líder dlho neobjavoval na verejnosti. Od apríla Putin prešiel na prácu na diaľku a všetky rokovania organizoval prostredníctvom video komunikácie. Každý, s kým sa hlava štátu stretával, musel absolvovať test na ochorenie COVID-19.

 

img

 

V okolí Vladimíra Putina boli potvrdené niekoľko prípadov ochorenia na COVID-19. Koronavírusom sa nakazil aj hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov. Ochorenie COVID-19 diagnostikovali tiež ruskému premiérovi Michailovi Mišustinovi, ministrovi výstavby Vladimirovi Jakuševovi a ministerke kultúry Oľge Ľubimovovej.

 

12. júna sa Putin prvýkrát po dlhej dobe osobne objavil na verejnosti. Stalo sa to na ceremónii pri príležitosti štátneho sviatku Dňa Ruska. 

 

Koronavírus v Rusku

Počet potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 prekročil v Rusku 545 tisíc, čím sa táto krajina zaradila v počte infikovaných na tretie miesto za Spojené štáty a Brazíliu. Viac, ako sedem tisíc pacientov zomrelo, približne 294 tisíc sa vylečilo.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ann M

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies