Silné búrky v Taliansku lámali stromy a zablokovali cesty

NETKY.SK • 27 Júl 2022, 09:32 • 2 min
Silné búrky v Taliansku lámali stromy a zablokovali cesty

RÍM – Silné búrky a prudký vietor lámali v utorok v severnom Taliansku stromy, poškodili desiatky domov a vyvolali zosuvy pôdy. TASR informuje na základe správy agentúry DPA.

slovakia

left justify in out

V oblasti Bergamských Álp severovýchodne od Milána sa podarilo zachrániť skupinu 16 mladých ľudí, ktorí po náhlom krupobití a hustej hmly uviazli v horách. Jedno z dievčat sa pri páde zranilo. V regióne Furlansko (Friuli) hasiči pomáhajú pri provizórnych opravách striech, ktoré poškodila víchrica, a čistia cesty po lokálnych zosuvoch.

 

 

Zosuvy pôdy tiež zablokovali cesty a tunel v horskom stredisku Livigno neďaleko taliansko-švajčiarskych hraníc. Búrky poškodili aj vinohrady a lieskové sady v Piemonte. Meteorológovia vydali výstrahu pred búrkami aj pre Toskánsko, kde na letisku vo Florencii prerušili leteckú dopravu. Letiskovú plochu zahalil dym z lesného požiaru, ktorý sa rozhorel v bezprostrednej blízkosti.

 

img

      

V Dolomitoch úrady varovali pred novým nebezpečenstvom na ľadovci na hore Marmolada, kde pri zosuve 3. júla zomrelo 11 osôb. Na ľadovci sa zväčšilo niekoľko trhlín a starosta alpského strediska Canazei preto nariadil rozšírenie červenej zóny, ktorá bráni prístupu verejnosti.

 

 

Možno vás zaujme: Slovensko vyslalo do Čiech vrtuľník na pomoc pri požiari v Českom Švajčiarsku

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies