V prípade nedostatku plynu to v Česku vymysleli takto

NETKY.SK • 17 August 2022, 16:56 • 2 min
V prípade nedostatku plynu to v Česku vymysleli takto

PRAHA – Nikto si nepraje takýto scenár, ale štát musí byť naň pripravený, uviedol Jozef Síkela.

slovakia

left justify in out

Česko v prípade nedostatku plynu uprednostní pri dodávkach tepla priemyselné podniky pred domácnosťami. Cieľom je zabezpečiť dodávky pre kľúčové oblasti, citovali médiá českého ministra priemyslu a obchodu Jozefa Síkela. TASR o tom informuje na základe správy agentúry APA.

 

Podľa neho je takýto postup dôležitý aj pre domácnosti, keďže ich členovia sú zamestnaní v takýchto firmách alebo využívajú ich produkty.  Ministerstvo priemyslu a obchodu už vypracovalo tabuľku, ktorá stanovuje výšku teploty v rôznych priestoroch.

 

 

 

Napríklad v školských učebniach má byť 19 stupňov Celzia, v domovoch dôchodcov 20 stupňov a v bytoch napojených na centrálne kúrenie 18 stupňov. Vláda doteraz domácnosti ubezpečovala, že nepocítia prípadný nedostatok plynu. Česko patrí v rámci EÚ ku krajinám najzávislejším od ruského plynu.

 

Možno vás zaujme: Má zmysel zálohovanie plastových fliaš? Tu sú výsledky aktuálnej analýzytwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies