V Prahe došlo k streľbe, pri ktorej zomrela zamestnankyňa úradu. Podozrivý muž skončil v putách

NETKY.SK • 29 Jún 2021, 18:52 • 2 min
V Prahe došlo k streľbe, pri ktorej zomrela zamestnankyňa úradu. Podozrivý muž skončil v putách

PRAHA - Kriminalisti vypátrali a zadržali muža podozrivého z dnešnej streľby v centre Prahy.

slovakia

left justify in out

Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz s tým, že muž je podozrivý z trestného činu vraždy, keďže postrelená žena zomrela.

 

Ženu zraneniam podľahla
Obeťou je pracovníčka úradu práce, ktorý potvrdil, že žena bola zamestnankyňou kontaktného pracoviska. Hovorkyňa pražskej záchrannej služby Jana Poštová informovala, že ženu vo veku približne 50 rokov do príchodu záchranárov oživovali svedkovia. Následne ju previezli do Fakultnej nemocnice Královské Vinohrady, kde však vážnym zraneniam podľahla.

„Môžem potvrdiť, že dnes v dopoludňajších hodinách bola postrelená jedna zo zamestnankýň pracoviska Úradu práce pre Prahu 2 a 3. Na mieste je zamestnancom k dispozícii psychologická pomoc, celú vec vyšetruje polícia. Od 29. 6. do piatka 2. 7. bude pracovisko na Belehradskej ulici zatvorené,“ povedala pre iDNES.cz tesne po incidente hovorkyňa Úradu práce Kateřina Beránková.

 

 

Polícia rozbehla rozsiahlu pátraciu akciu 
Podľa polície bol zrejme strelcom hľadaný Jiří Dvořák, po ktorom pátrali aj pre poleptanie ďalšej ženy kyselinou a tiež pre nastraženie výbušniny.

Primátor Prahy Zdeněk Hřib uviedol, že z bezpečnostných dôvodov uzavreli všetky budovy magistrátu a mesto poskytlo polícii zábery z kamier, ktoré aj nakoniec pomohli k zadržaniu páchateľa na Vodičkovej ulici. Následne obnovili plnú prevádzku magistrátu.

Okolo tretej popoludní kriminalisti pravdepodobne v súvislosti s udalosťou na základe oznámenia zasahovali v byte v pražských Holešoviciach, potvrdila hovorkyňa.

 Starosta Prahy 7 Jan Čižinský potom na sociálnej sieti Facebook napísal, že v sklade v holešovickej tržnici zároveň našli niekoľko rozbušiek. Podľa informácií od veliteľa hasičov však riziko pre verejnosť nebolo veľké, uvádza iDNES.cz.

 

Útočník zverejňoval nenávistné videá
Podľa portálu Blesk.cz mal Dvořák s jednou zamestnankyňou Úradu práce v minulosti spory. Vo zverejnených videách na Youtube pritom ohováral svojich bývalých kolegov a firmu Aero Vodochody. Súd mu za to vymeral aj pokutu milión korún.

V jednom z videí popisuje, ako si pre neho domov prišli policajti, pričom v popisku videa sa dokonca objavuje pasáž, kde hovorí o zabití zamestnankyne Úradu práce, ktorá mu nepriznala podporu 14-tisíc mesačne na dobu 11 mesiacov a vyradila ho z evidencie uchádzačov o zamestnanie.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies