Bývalý minister financií sa obul do súčasného premiéra! Tvrdí, že ľudia štátnu pomoc nijako nepocítili

NETKY.SK • 12 Júl 2021, 16:41 • 2 min
Bývalý minister financií sa obul do súčasného premiéra! Tvrdí, že ľudia štátnu pomoc nijako nepocítili

BRATISLAVA - Podpredseda strany Smer-SD Ladislav Kamenický v pondelok na sociálnej sieti reagoval na tvrdenia predsedu vlády Eduarda Hegera, podľa ktorých vláda dala na pandémiu 8 mld. eur. Kamenický si však myslí, že ľudia to nijako nepocítili.

slovakia

left justify in out

No podľa Hegera štát vďaka ich pomoci dokázal odvrátiť masové prepúšťanie ľudí, osobné tragédie či kolaps zdravotníctva. Ako príklad Heger spomenul podporu udržania zamestnanosti v sume 2,187 mld. eur a sociálnu pomoc za 588 mil. eur. Pomoc na zvýšené výdavky v zdravotníctve predstavuje sumu 881 miliónov eur a na odpustenie daní a odvodov išlo 95 miliónov eur.

 

Eduard Heger: Štát poskytol na boj s pandémiou takmer osem miliárd eur

 

Avšak Kamenickému chýba detailné rozpísanie spomínaných 8 mld. eur, a preto si myslí, že Heger zavádza. Ak ďalej pripomenul, už v minulosti vláda "šermovala" s miliardovými výdavkami na COVID, ktoré sa ukázali podľa exministra financií ako zavádzajúce. Boli to položky, ktoré nemali vplyv na rozpočet, ako napríklad štátne garancie za úvery.

 

"Do pomoci na COVID vláda zarátavala aj odklady platenia daní, ktoré štát dostane v neskoršom období. Nezabúdajme, že v tejto sume je aj trištvrte miliardy za desiatky miliónov nezmyselných antigénových testov," uviedol Kamenický.

 

img


Zároveň vyzval vládu, aby už vyčíslila samostatne za rok 2020 a samostatne za rok 2021 detailné položky výdavkov, aby sa občania reálne dozvedeli, za čo sa minuli ich peniaze na COVID s poznámkou, či majú alebo nemajú vplyv na štátny rozpočet na hotovostnom princípe a v metodike ESA2010, čo by mala byť povinnosť každej vlády.

 

Heger namiesto toho podľa Kamenického manipuluje a zavádza. Navyše veľkú časť výdavkov na COVID vláda radšej podľa Kamenického nezverejňuje, lebo si ich nevie obhájiť.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies