Spoznali sme konečnú súpisku SR 20 pre MS v Edmontone, na poslednú chvíľu vypadlo ešte 5 hráčov

NETKY.SK • 25 December 2020, 15:23 • 2 min
Spoznali sme konečnú súpisku SR 20 pre MS v Edmontone, na poslednú chvíľu vypadlo ešte 5 hráčov

KANADA - Trénerský štáb slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov uzavrel nomináciu na juniorský šampionát v Kanade.

slovakia

left justify in out

Na 25-členný zoznam sa nezmestila pätica hokejistov - brankár Patrik Kozel, obrancovia Matúš Hlaváč, Šimon Groch a útočníci Michael Drábek, Róbert Bačo. Informoval o tom oficiálny web SZĽH.

 

Česi nám zavarili 
Tréneri mali záverečnú nomináciu oznámiť pôvodne už 23. decembra po prípravnom zápase s Českom, ktorému slovenskí juniori podľahli 0:6. Po dueli si však vzali viac času na premyslenie a rozhodnutie oznámili až 24. decembra dopoludnia edmontonského času.

 

 

"Dúfali sme, že každý jeden z hráčov, ktorí tu s nami boli, sa zapojí do hry. Situáciu nám však skomplikovalo zredukovanie počtu prípravných duelov z dvoch na jeden. Na stretnutie s Čechmi sme zostavu upravili. Chlapci vedeli, že do zápasu nemôžu zasiahnuť všetci. Aj preto bolo rozhodnutie veľmi ťažké," ozrejmil hlavný tréner tímu SR20 Róbert Petrovický na webe hockeyslovakia.sk.

 

 

Na margo toho, ako hráči strávili v Kanade 24. december, tréner odpovedal: "Mali sme tréning, potom podvečerný míting a aj štedrú večeru."


Kapitán a asistenti 
Na 25-člennú slovenskú súpisku tréneri vo štvrtok zapísali troch brankárov, osem obrancov a štrnásť útočníkov. Kapitánom slovenského tímu bude Samuel Kňažko. Osemnásťročný obranca, ktorý bol v októbri vyššie z dvojice draftovaných Slovákov klubmi NHL, dostal prednosť pred ďalším obrancom Dávidom Mudrákom a útočníkom Michalom Mrázikom. Tí sa stali asistentmi.

 

 

Program našich hokejistov 
Mladí Slováci sa predstavia v Edmontone základnej A-skupine a ich súpermi budú postupne rovesníci zo Švajčiarska (25.12.), Kanady (27.12.), Nemecka (28.12.) a Fínska (30.12.). Do štvrťfinále MSJ postúpia z oboch skupín po štyri najlepšie výbery, tímy na piatych miestach nevypadnú o úroveň nižšie, keďže v tejto sezóne sa turnaje nižších úrovní neuskutočnia.

 

Záverečná nominácia SR "20" na majstrovstvá sveta v Kanade (25. 12. 2020 - 5. 1. 2021):
Brankári (3): Samuel Hlavaj, Šimon Latkóczy, Eugen Rabčan

 

Obrancovia (8): Oliver Turan, Andrej Golian, Dávid Mudrák, Šimon Nemec, Šimon Bečár, Marko Stacha, Samuel Kňažko, Rayen Petrovický.

 

Útočníci (14): Dominik Sojka, Roman Faith, Dominik Jendek, Juraj Eliaš, Filip Mešár, Martin Chromiak, Maroš Jedlička, Jakub Kolenič, Juraj Slafkovský, Simon Jellúš, Michal Mrázik, Oleksij Myklucha, Matej Kašlík, Artur Turanský
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies